داربست مثلثی

داربست مثلثی

انواع داربست مثلثی

داربست های مدولار در ۲ نوع تولید می شود.

داربست های مثلثی

این نوع داربست به شکل مثلث میباشد که بسیار آسان نصب میشود و از نظر عملکرد ساده ترین نوع داربست میباشد و نیاز به نیروی کار متخصص ندارد.

میزان باربری داربست مثلثی بسیار بالاست،در قسمت بالای این داربست ها سرجک U شکل قابل تنظیم ،جهت تعیین تراز دقیق تعبیه شده است.
این داربست ها در عرض 120cm وارتفاع آن ها در سه  اندازه ی 50، 75 و 100 سانتی متر می باشد.

داربست های چکشی

این نوع داربست از المان های عمودی به عنوان پایه و المان های افقی به عنوان مهار تشکیل شده است. که پایه ها و مهار ها در اندازه های ۵۰cm تا ۳۰۰cm تولید میشود که پایه ها توسط مغزی و پین قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند. و مهار ها با اندازه های ثابت تولید شده و به پایه ها اتصال پیدا می کنند.

داربست مثلثی
داربست مثلثی

داربست مثلثی

توضیحات ... تماس با قالب گستر سپنتا آدرس شرکت ما ربـــــــاط کـــــریم میدان امام خمینی، جنب بازار آهن تلفن تماس ...

داربست مثلثی

داربست مثلثی

توضیحات ... تماس با قالب گستر سپنتا آدرس شرکت ما ربـــــــاط کـــــریم میدان امام خمینی، جنب بازار آهن تلفن تماس ...

داربست مثلثی

داربست مثلثی

توضیحات ... تماس با قالب گستر سپنتا آدرس شرکت ما ربـــــــاط کـــــریم میدان امام خمینی، جنب بازار آهن تلفن تماس ...

داربست مدولار (مثلثی )

داربست مدولار (مثلثی )

توضیحات به همراه متعلقات(پاشنه،المان،پيچتنظيم) تماس با قالب گستر سپنتا آدرس شرکت ما ربـــــــاط کـــــریم میدان امام خمینی، جنب بازار آهن تلفن تماس ...

 

داربست مثلثی

داربست مثلثی

اسکافلد چیست

داربست مثلثی از چه چیزی تشکیل شده است؟

 که از فریم های مثلثی شکل تشکیل شده است، بسیار آسان نصب می شود.داربست مثلثی از نظر عملکرد، ساده ترین نوع داربست می باشد. اتصالات این داربست به صورت نر و ماده بوده و نیازی به نیروی کار متخصص ندارد.

میزان باربری این نوع داربست بسیار بالاست. در قسمت بالای این داربست ها سرجک قابل تنظیم شکل جهت تعیین تراز دقيق تعبیه شده است.داربست مثلثی به دلیل مهارهای مایلی که روی فریم های آن جوش داده شده، مزیت های زیادی دارد، از جمله اینکه یک برج (باکس) آن به تنهایی دارای استحکام زیادی است و می توان به تنهایی از آن جهت اجرای سازه های با مساحت کم استفاده کرد و همچنین استهلاک این نوع داربست بسیار پایین می باشد و در اثر سقوط از ارتفاع، تغییر شکل بسیار کمی دارد.داربست مثلثی عرض این فریم ها cm ۱۲۰ و ارتفاع آنها در سه اندازه cm، ۵۰ cm۷۵ و cm۱۰۰ میباشد. فاصله بین برج ها می بایست بسته به نوع نیروی وارده محاسبه شود.

برای آشنایی بیشتر با قالب بتن پیشنهاد می شود حتما مقاله قالب های تونل فرم را بخوانید.

داربست مدولار چکشی

این نوع داربست از یک سری المان های عمودی (پایه داربست و یک سری المان های افقی مهار داربست) تشکیل شده است. مهارها در اندازه های m ، ۱ / ۵ m ، 1 m ، ۰ / ۷۵ m ، ۰ / ۵ m ، ۲ / ۵m و ۳m و پایه ها در اندازه های 3m ، ۲ / ۵ m ، ۲m ، ۱ / ۵ m ، ۰ / ۵m تولید می شوند.داربست مثلثی پایه ها به وسیله مغزی و پین قابلیت اتصال به یکدیگر در جهت عمود را دارا می باشند ولی مهارها با اندازه های ثابت تولید شده توسط کارخانه، پایه ها را به یکدیگر متصل می کنند.

با توجه به نیروهای وارده می بایست اندازه مهارها و فواصل آنها با یکدیگر در جهت عمود را محاسبه نمود.داربست مثلثی بر روی این داربست ها نیز سرجک های قابل تنظیم U شکل تعبیه می گردد، که در صورت نیاز می توان از پایه جک قابل تنظیم نیز در قسمت تحتانی داربست ها به جای کفشک استفاده نمود.

اسکافلد چکشی

مزیت این نوع داربست به دلیل چیدمان های متنوع آن،داربست مثلثی استفاده در سطوح شیبدار وهمچنین داربست بندی نما می باشد. این داربست به راحتی با ضربه چکش به دو سر مهار، بسته و با ضربه زدن در جهت معکوس آن،داربست مثلثی باز می شود و نیازی به نیروی متخصص ندارد.

اسکافلد

مزیت داربست مثلثی

داربست مثلثی به دلیل شکل خاص طراحی لبه ها، دارای مقاومت بالا و قابلیت اتصال ایمن با لوله داربستی زیرین می باشد ورق رویه این سکوها به صورت پانچ مشبک، به شکل فرو رفته و برجسته طراحی شده تا هم اصطکاک زیادی به هنگام تردد ایجاد نماید و هم از تجمع آلودگی و روغن و … جلوگیری کند. استفاده از زیر پایی فلزی به جهت استهلاک بسیار پایین تر نسبت به چوب، ایمنی بالاتر و همچنین ارزشمند بودن ضایعات فولاد پس از پایان عمر مفید آن، هم از نظر مهندسی و هم از لحاظ اقتصادی برتری قابل توجهی نسبت به زیرپایی های چوبی دارد .

از دیگر مزایای داربست مثلثی فلزی می توان به این نکته اشاره کرد که این نوع زیرپایی به دلیل مقاومت بالاتر نحوه اتصال و چیدمان متفاوت آن در مقایسه با زیرپایی های چوبی دارای طول مفید بیشتری می باشد.

داربست مثلثی پلکانی

در رستم پایه این نوع داربست برگرفته از داربست مدولار چکشی می باشد.داربست مثلثی با این تفاوت که بر روی آن پله ها و پاگردهایی جهت عبور و مرور نیروی انسانی توره ارده ارت اداربست مدولار.

داربست مثلثی ( امگا) این نوع داربستهای از فریمهای مثلثی تشکیل شده اند که بصورت نر و ماده به یکدیگر متصل می شوند و در کفراژ بندی دال یا تیر و همچنین پلها بکار میروند. فریم این نوع  در سه تیپ 0/5 و 0/75 و 1متری تولید می شوند که با قرار دادن سرجگهای قابل رگلاژ در قسمت بالای این داربستها برای هر ارتفاعی قابل تنظیم می باشند. عرض فریم های داربست مثلثی ۱۲۰ سانتی متر می باشد که می تواند دارای مقاطع افقی مثلثی یا مربعی باشد.

مزایای استفاده از داربست مثلثی به شرح ذیل است:

  1. سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات.

  2. باربری بسیار زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی به لحاظ داشتن عضوهای مورب ثابت

  3. عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بندی و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده.

داربست مثلثی

اسکافر

 داربست مدولار محاسبات داربست مثلثی : اگر یک  با مقطع مربع که طول هر ضلع آن ۱۲۰ سانتیمتر باشد و ارتفاع حد اقل یعنی ۱ متر را در نظر بگیریم با توجه به اینکه قطر لوله های عمودی این فریم ها ۵۰ میلیمتر و ضخامت آن ۲/ ۵ میلیمتر است.

داربست مدولار چکشی این نوع داربست از پایه های قائم و مهار های افقی در اندازه های مختلف اشکال در دره اسد،  برای فارم ایر ازم داربردها و طولهای ۲ / ۵۴، ۴، ۱ / ۵ و ۱ متر تولید می شوند و با قرار دادن سرجک های اول را از در فروم باران را پایه دیواری فایل را از ر قسمت پائین داربست برای هر ارتفاع و اختلاف ترازی قابل تنظیم می باشد ، نصب مار های افقی بر پایه ای دار بودند،داربست مثلثی در رادار را با موز و به چکش امکان پذیر می باشد و اتصال پایه های داربست به یکدیگر با مغزی و پین میسر وارد شود.

داربست مدولار چکشی مزایای استفاده از دابستهای چکشی به شرح ذیل می باشد:

  1. سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات.

  2. داربست مثلثی قابل توسعه در پلان و در ارتفاع بدون محدودیت و عدم نیاز به مهار بندی در ارتفاع های زیاد.

  3. قابل استفاده در داربست بندی نمای ساختمانها و یا تاسیسات پالایشگاهی و غیره

  4. باربری زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی.

  5. عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بند و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده.

  6. سهولت در جابجائی و انتقال آن به دلیل سبک بودن قطعات.

  7. قابل استفاده در کفراژ بندی سقفهای قوسی و غیره مسطح اداربست سنتی ادارو در دوره زودتر از اندال اره ای از بدن به فأيار 6 سانتی متر در طول های مختلف و پست های چهار پیچ تشکیل می گردد.داربست مثلثی در زیر ا ز برای هر یک ارده از داور درد را ارده.

داربست مثلثی

داربست مثلثی فیلر

در مواقعی که هیچ ترکیبی از قالب های مدولار نتواند قالب بندی مورد نظر را پوشش دهد، از ترکیبی استفاده میشود که فاصله ی باقی مانده را به حداقل برساند.داربست مثلثی این فاصله همیشه کمتر از ۱۰ سانتی متر است. برای پوشش این فاصله، از قالب پرکننده ای به نام «فیلر» استفاده می شود . در هر مجموعه قالب پیش ساخته، تعدادی فیلر با طول های متفاوت برای رفع مشکلاتی از این گونه پیش بینی می شود.

فیلر به گونه ای نصب می شود که در یک طرف حالت کشویی داشته باشد و بتوان آن را روی صفحه ی قالب حرکت داد طوری که فاصله های ۵/ ۰ تا ۱۰ سانتی متر را پوشش دهد.

داربست چکشی

اگر با ترکیب قالب های استاندارد و فیلرها نتوان قالب سازه ای را به وجود آورد،داربست مثلثی در آن صورت باید از «قالب های خاص» استفاده شود.داربست مثلثی قالب های خاص به شکل های مثلث، ذوزنقه، متوازی الاضلاع، گرد، منحنی و … هستند. برای تهیه ی این نوع قالب، باید آنها را بر اساس اندازه های نقشه به کارخانه ی تولید قالب سفارش داد.

در قالب بندی فلزی،داربست مثلثی بدنه ها گاهی از یک قطعه قالب و گاهی از اتصال چند قالب مدولار به یکدیگر تشکیل می شوند. در مواقعی که چند قطعه قالب تشکیل یک بدنه را می دهند، متصل کردن این قطعات به یکدیگر یا به وسیله ی پین های زوجی شیاردار که به شکل گوه است و یا با پیچ و مهره انجام می گیرد.داربست مثلثی

البته، این اتصالات، قطعات را فقط به شکل مفصلی به یکدیگر وصل می کنند لذا بدنه ی قالب فاقد پایداری لازم به عنوان یک بدنه ی صاف قالب می باشد.داربست مثلثی برای ایجاد پایداری در قالب از قطعاتی به نام پشت بند استفاده می شود. پشت بندها را می توان از انواع لوله، ناودانی و مقاطع فلزی قوی تری که برای این منظور ساخته شده اند انتخاب نمود.

  پیشنهاد می شود حتما مقاله قالب بتن  را بخوانید! 

اسکافلد مثلثی

برای اتصال پشت پندها به بدنه ی قالب از گیره هایی هایی استفاده می شود . این گیره ها در انواع مختلف کوچک، متوسط و بلند در بازار وجود دارند.داربست مثلثی اتصال بدنه ی قالب ها به یکدیگر با استفاده از نبشیهای پانچ شده با انواع قالبهای کنج صورت می گیرد. در مواقعی که قرار باشد دو بدنه ی قالب مسطح عمود بر هم بدون قالب واسطه به یکدیگر وصل شوند،داربست مثلثی از نبشی پانچ شده استفاده می شود. این نبشی ها سوراخ هایی دارند که فاصله ی محور تا محور آنها دقيقة ۵ سانتی متر و مطابق سوراخهای تسمه های قالب می باشد.داربست مثلثی

قالب واسطه کنج داخلی

در بعضی مواقع بنا به طرح نقشه،داربست مثلثی دو صفحه ی قالب مسطح توسط قالب کنج ساده با زاویه ی ۹۰ درجه، یا کنج های داخلی یخ دار ۴۵ درجه، به یکدیگر وصل می شوند.

قالب واسطهی کنج خارجی در بعضی مواقع،داربست مثلثی دو صفحه ی قالب سطح به وسیله ی قالب کنج ساده، با زاویه ی ۹۰ درجه یا کنج خارجی پخدار تحت زاویهی ۴۵ درجه به یکدیگر وصل می شوند.

در محل هایی که سه صفحه قالب مسطح به صورت فضایی، در امتدادهای x- y – z ، به هم وصل می شوند، از قالب کلاهک، متناسب با نوع کاری که اجرا می شود، استفاده می کنند.داربست مثلثی پس از آن که در بدنه ی قالب قائم تحت زاویه ای به یکدیگر وصل شدند (توسط نبشی پانچ شده یا انواع قالب های کنج)،باز هم این اتصال، از نظر ثبات زاویه، پایدار نیست. همان گونه که در صفحات مسطح، این پایداری به وسیله ی لوله ها، ناودانی ها یا پشت بندهای قوی تأمین می شود، در گوشه ها نیز باید به وسیله ی قیدهایی که از لوله با ناودانی با زاویه ی مورد نظر و مشخص ساخته شده استفاده شود تا زاویه ی بین دو صفحه ثابت بماند.

قالب مثلثی دست دوم

قیمت داربست چکشی

برای قائم نگه داشتن قالب گونه ی تیرها و دال ها از دستکهای تیر استفاده می کنند.داربست مثلثی این دستکها روی لوله ی پشت بند کف قالب نصب می شود و با تنظیم و چسباندن عضو قائم آن به پشت بدنه ی قالب گونه و سفت کردن پیچ به لوله ی پشت بند کف قالب،داربست مثلثی باعث عدم حرکت افقی مجموعه ی قالب روی لوله خواهد شد.در زیر هر دستک پایه ای قرار دارد. با قراردادن دستکها در سوراخ های جک های سقفی، ثبات و پایداری آنها در امتداد قائم فراهم می شود.

اسکافلد دست دوم

برای استقرار قالب کف تیرها و سقف ها، از جک های فلزی به عنوان شمع استفاده می شود.داربست مثلثی این جکها به شکل ها و اندازه های گوناگون تولید می شوند که هر کدام مورد مصرف خاص دارند. یک نوع از آنها از دو لوله ی فلزی تشکیل می شود.داربست مثلثی قطر خارجی لوله ی بالایی کمی کم تر از قطر داخلی لوله ی پایینی است، به طوری که لوله ی بالایی می تواند به راحتی و روانی در داخل لوله ی پایین حرکت کند.داربست مثلثی قطر این لوله ها با توجه به میزان بار وارده متغیر است. قطر لوله ی پایین یکی از متداول ترین جکها ۵ سانتی متر است که قسمت فوقانی آن به طول ۲۰ سانتی متر رزوه (دنده) شده و در آن شکافی به طول حدود ۱۲ سانتی متر وجود دارد.داربست مثلثی بر روی این رزوه، طوقی بوشن مانند که دارای دستگیره ای است تعبیه شده است. در لوله های بالایی، سوراخ هایی ایجاد کرده اند که فاصله ی محور تا محور آنها ۹ سانتی متر است.داربست مثلثی با استفاده از یک عدد پین و عبوردادن آن از شكاف لوله ی پایین و سوراخ لوله ی بالا، می توان لولهی بالا را در ارتفاع مورد نظر نگه داشت. با پیچاندن طوق به دور لوله ی پایین،داربست مثلثی ارتفاع جک دقيقا تنظیم می شود.

قالب مثلثی چکشی

قالب مثلثی دست دوم

جک سقفی: از جک سقفی برای اجرای سقف ها و تیرهای افقی استفاده می شود.داربست مثلثی صفحه های بالایی و پایینی جک سقفی به صورت افقی و ثابت است.

جک مهاری: جک مهاری مانند جک سقفی است با این تفاوت که صفحات بالایی و پایینی آن قابلیت چرخش روی محور افقی را دارد.داربست مثلثی این جک به شکل مورب برای مهار قالب سطوح قائم به کار می رود.

این جک از ترکیب دو جک کوتاه و بلند تشکیل شده است.داربست مثلثی جک کوتاه به طور افقی به قسمت پایین قالب قائم (ستوندیوار) و جک بلند به صورت مورب به قسمت بالای قالب می چسبد. با استفاده از این جک، می توان بدنه های قالب راکاملا در وضعیت قائم نگه داشت.

حتما پیشنهاد می شود مقاله قالب های خاص ساختمانی و متعلقات قالبندی را بخوانید.

مهار فشارهای جانبی وارد به بدنه ی قالب ها و ثابت نگه داشتن فاصله ی بدنه های قالب، به عهدهی بلت ها می باشد.داربست مثلثی بلت ها انواع مختلف دارد که عبارت اند از ساده ترین انواع بلت، بلت هایی است که از میان لوله های فلزی یا پولیکای فشار قوی که در دو سر آن مخروط ناقصی قرار دارد عبور می کند.داربست مثلثی طول لوله به اضافه ی دو مخروط ناقص باید به اندازه ی فاصله ی داخلی قالب باشد.داربست مثلثی روش نصب و استفاده از بلت به این شکل است که بلت پس از گذشتن از لوله و مخروطها و سوراخ های بدنه های قالب ها که به این منظور پیش بینی شده، از پشت بندها عبور کرده و به وسیله ی واشرهای کاس یا واشر دو لوله (بنابر مورد مصرف) با پیچ خروسکی محکم می شود.داربست مثلثی در این روش، پس از خودگیری بتن، پیج های خروسکی باز شده، بلت از میان غلاف لوله ای خارج می شود و برای کارهای بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

داربست مثلثی

قیمت داربست مثلثی

در صورتی که از غلاف لوله ی فلزی یا پولیکا استفاده نشود،داربست مثلثی بلت در داخل بتن باقی می ماند که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. در مواردی که بخواهند از سکوهای بالارونده استفاده کنند، برای استقرار این سکوها، می توان از این بلت ها استفاده کرد.داربست مثلثی میان بلت های فنری در این روش به جای استفاده از لوله، از میان بلت های فنری استفاده می شود.

برای استقرار فاصله نگه داری از دو قطعه بلت کوتاه بیرونی که در داخل فنرها به وسیله ی رزوهها بسته می شوند استفاده می شود.داربست مثلثی نقشه ی جزییات استفاده از میان بلت متکی به بدنه ی قالب نشان می دهد.داربست مثلثی

در محل هایی که باید پشت بند قائم سنگین نصب شود اما نیازی به پلت های فاصله نگه دار نبوده و نصب نشده است،داربست مثلثی برای امکان نصب پشت بندهای قائم، از بلت های عصایی استفاده می شود. در این روش، قوس سر عصا بر روی لوله ی پشت بند افقی قرار می گیرد،داربست مثلثی سپس پشت بند قائم روی آن قرار گرفته و به وسیله ی واشر کاس و مهره ی خروسکی، نصب می شود.

داربست مثلثی

داربست مدولار

در قالب بندی فلزی سقف ها و تیرها، با توجه به ارتفاع و سنگینی نسبی قالب های فلزی، استفاده از داربست های مدولار تسهیلاتی را برای اجرای کار فراهم می آورد.داربست مثلثی برپایی این نوع داربست نسبتا ساده است؛ به این ترتیب که چند قطعه (عضو) مدولار از پیش ساخته شده را، به دلیل سبکی، به سرعت و سادگی به یکدیگر وصل می کنند و آن قدر این اتصالات را ادامه می دهند تا اندازه ی مورد نظر پدید آید.داربست مثلثی پس از اتمام کار قالب بندی می توان، به سهولت و با سرعت مناسب، آن را باز کرده و در جای دیگری مورد استفاده قرار داد. در اینجا به تشریح اعضای تشکیل دهندهی داربست مدولار می پردازیم :

اعضای قائم و ستونی:داربست مثلثی اعضای قائم با طولهای متغیر ۱ تا ۳ متر وجود دارند که امکان توسعه ی آنها نیز با پین های واسطه و تکرار اعضا فراهم است. همان طور که در این شکل دیده می شود، این قطعه یک لوله است که بر روی آن،داربست مثلثی به فاصله های نیم متری، محل هایی در چهار جهت پیش بینی شده است تا بتوان قطعات افقی و مورب را به این محلها وصل کرد.

با نصب عضو قائم بر روی پایه ی قابل تنظیم،داربست مثلثی اولأ سطح اتکا بیش تر می شود که این یک مزیت برای تقسیم فشار است و ثانيه امکان تنظیم دقیق ارتفاع به وسیله ی پیجها فراهم می گردد.

و در قسمت بالای عضو قائم، از قطعه ای به نام «سرجک»  استفاده میشود. این قطعه علاوه بر امکان تنظیم ارتفاع سقف، تکیه گاه مناسبی برای استقرار کش ها و پشت بندهای افقی اصلی قالب نیز می باشد.داربست مثلثی اتصال دو عضو قائم داربست مدولار را به یکدیگر به وسیله ی پین و خار نگه دارنده می بینید.

اعضای افقی داربست مثلثی

اعضای افقی داربست مثلثی: اعضای افقی با طول های متغیر ۷۵ تا ۲۹۵ سانتی متر وجود دارند. در قسمت ابتدا و انتهای یک عضو افقی فرم های مناسبی برای اتصال به عضوهای قائم پیش بینی شده است.داربست مثلثی پس از قرار گیری زایده های قطعات افقی در محل های پیش بینی شده ی قطعات قائم، باید آنها را به وسیله ی گوه هایی، به یکدیگر کاملا محکم کرد.

اعضای قطری: اعضای قطری (یادبندهای قطری) با طول های ۱۲۰ تا ۳۶۰ سانتی متر، متناسب با ابعاد قطعات قائم و افقی،داربست مثلثی مورد استفاده واقع می شوند. با نصب اعضای قطری در دو جهت عمود بر هم، تعادل مجموعه ی داربست در برابر نیروهای افقی حفظ می شود.

سکوی کار: برای ایجاد تسهیلات ایستگاهی و با تردد مجریان در اطراف کار و احيانا قراردادن بعضی وسایل و تجهیزات سبک ضروری بر روی داربست های فلزی،داربست مثلثی سکوهای پیش ساخته ای طراحی و ساخته شده است که به راحتی بر روی داربست های فلزی نصب می شود.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بصورت 24 ساعته می باشد تا با مشاوره بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی در حوزه های :

قالب فلزی بتن ، قالب بتن ، افزودنی بتن ، اسپیسر پلاستیکی ، جک سقفی ساختمانی ، متلقات قالبندی ، قالب تونل فرم ، قالب های خاص ساختمانی ، تخته سه لایی پلی وود ،قالب تونل ، داربست مثلثی و قالب ساختمانی دست دوم.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


شركت قالب گستر سپنتا فعاليت خود را از اواسط دهه 80در زمینه اجراي پروژهاي عمراني اغاز نمود ودر اوايل دهه90 کارخانه تولید ملزومات ساختمانی با ظرفیت های لازم را ایجاد و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده انواع قالب های فلزی بتن  در صنعت ساختمان با زیر بنای لازم و وسیع را دارا میباشد به گونه ای که علاوه بر تولید برای بازار داخل ایران قادر به صادرات به کشور های همسایه با هر ظرفیتی نیز میباشد.

آخرین مقالات


خرید جک سقفی

خرید جک سقفی

تماس