قالب بتن

قالب بتن

قالب بتن همان گونه که از نامش پیداست در پروژه هایی که از قالب های مدولار نمیتوان استفاده کرد،بر اساس نقشه ی موجود سازه گروه طراحی این شرکت ، قالب مورد نیاز را با کیفیت بالا و مصالح عالی ،طراحی و تولید می کنند.

خرید قالب بتن

قالب بتن اصطلاحی است که برای فرآیند ایجاد قالب موقتی که بتن در آن ریخته و تشکیل می شود استفاده می شود. قالب بتن سنتی است با استفاده از چوب ساخته می شود، اما آن را نیز می توان از فولاد ، الیاف شیشه، پلاستیک، شیشه و دیگر مواد ساخت.

در حالی که یک اصطلاح گسترده ای است که در رابطه با فرآیند شکل دهی با استفاده از طیف گسترده ای از  مواد مورد استفاده است ، تنظیم اندازه یک اصطلاح است که اغلب برای اشاره به روند استفاده قرار گیری تخته سه لایه به شکل قالب مورد استفاده قرار می گیرد .

قالب بتن قالبی است که شاید بسیاری از نوع رایج در قالب و به طور معمول ساخته با استفاده از چوب و تخته سه می باشد. تخته سه لا درجه خاصی برای کرکره لازم است و باید مقاوم در برابر آب باشد. تولید آن آسان است ، اگرچه برای سازه های بزرگتر وقت گیر است . وقتی هزینه های کارگری کمتر از هزینه تولید قالب های قابل استفاده مجدد از موادی مانند فولاد یا پلاستیک باشد ، از این ماده استفاده می شود. همچنین این مزیت را دارد که می توان بطور همزمان مقدار قابل توجهی بتن ریخت و آن را آماده نمود

شرکت قالب گستر سپنتا تولید کننده انواع قالب ساختمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و پیمانکاران میباشد برای خرید قالب بتن لطفا کیلیک کنید


برای مشاوره رایگان و خریدی آسان کلیک کنید

قالب ستون بتن

هنگام انتخاب ، نوع بتن و درجه حرارت ریختن ملاحظات مهم هستند زیرا هر دو فشار وارد شده را تحت تأثیر قرار می دهند.

قالب بتن باید قادر به مقاومت در برابر فشار هیدرواستاتیک باشد تااز مرطوب بودن بتن که در عرض چند ساعت به صفر کاهش می یابد.کار و بازرسی با کیفیت بالا برای اطمینان از استاندارد و ظاهر بالای ساختار بتونی لازم است .

قالب بتن برای تیرها به صورت یک جعبه سه طرفه است که در موقعیت صحیح و به سطح مطلوب پشتیبانی می شود . زمان حذف قالب بتن بستگی به دمای هوا ، رطوبت و سرعت پخت آن دارد.

قالب بتن شامل یک قالب عمودی به شکل و اندازه دلخواه ستونی است که باید بتن ریخته شود. به عنوان یک ابزار نگه داشتن قالب مواد ضخامت را به حداقل، افقی فولاد یا چوب بست (یا پرانتز) در مراکز برابر برای پر کردن دسته ای و در مراکز مختلف برای پر کردن استفاده می شود که تکمیل در یک بریزید.

سر از ستون می توان برای ارائه پشتیبانی برای پرتو قالب ، اما در حالی که این را می دهد خوب بالا خویشتنداری جانبی آن را می توانید ایجاد قالب های پیچیده . همچنین می توان ستون را به زیر تیرها ریخت . بعدها، یقه از قالب می توان در اطراف بازیگران کلمپ ستون به تکمیل ریخته گری و حمایت از ورودی پرتو قالب .

قالب بتن نو

قالب بتن قابل استفاده مجدد به طور کلی برای ریختن سریع بتن استفاده می شود . قالب است مونتاژ یا از پنل های به هم پیوسته و یا از یک مدولار سیستم است و برای نسبتا ساده مورد استفاده قرار سازه های بتنی . به دلیل الزامات پیش ساخته به اندازه قالب های چوبی متنوع نیست و برای سازه های تکراری با هزینه از دست رفته مانند طرح های مسکن انبوه مناسب ترین است .

قالب بتن

قالب بتن پلاستیکی

قالب بتن ساختاری در محل خود بطور کلی در محل با استفاده از پلاستیک پیش ساخته تقویت شده با الیاف مونتاژ می شود . برای ستونها و پایه های بتونی استفاده می شود و در جای خود می ماند ، به عنوان تقویت محوری و برشی دائمی برای عضو سازه عمل می کند . همچنین مقاومت در برابر آسیب های زیست محیطی را برای بتن و میله های تقویت کننده ایجاد می کند.

برای یک دیوار بتونی به طور معمول در دو طرف دیوار ساخته می شود. میله های تقویتی قبل از قرار دادن پخش کننده ها و گره خوردن دیوارها روی سیم ها گذاشته می شوند. گل میخ ها تقریباً 600 میلی متر از هم فاصله دارند.

قالب بتن با ولز اگر خطر خارج شدن فرم های دیواره از خط وجود دارد ، از بار بتن استفاده می شود ، پس باید از ولز استفاده شود. در روش والینگ ، اعضای افقی (ولز) در کنار گل میخ ها ثابت و محکم پیچ می شوند. برای فاصله انداختن گرم از فاصله (ضخامت دیواره بتن) مجدداً به قطعات فاصله احتیاج است. از آنجا که پیچ و مهره ها باید از بتن برداشته شوند ، باید قبل از ریختن بتن چرب شوند.

پله های بتونی نیز به قالب بتن موقت و تکیه گاه های لازم برای چوب نیاز دارند. همانند پله های چوبی ، به عنوان اولین مرحله در تهیه مجموعه ای ، ارتفاع از کف به کف دیگر را بررسی کنید.قالب همانطور که در فصل مربوط به پله های چوبی شرح داده شده است ، این افزایش کل را به تعداد مناسب بالابر تقسیم کرده و سپس اندازه متناسب با حرکت را محاسبه کنید.قالب بتن برای بالا رفتن از یک پله باید آسان و راحت باشد. برای اطمینان از این امر باید از ابعاد خاصی پیروی کرد.

قالب بتن چیست؟

حفاری یک مخزن باید تا آنجا که ممکن است دقیق باشد زیرا طرفین سوراخ یک طرف را تشکیل می دهند. قالب بتن را از سطح زمین برش داده و آزمایش کنید. کناره ها باید در دو قسمت ساخته شوند تا کار با آن راحت تر شود.

به یاد داشته باشید که لوله های تخلیه را تهیه کنید.برای بدست آوردن شیب دقیق از لبه پایین صفحه پهلو استفاده کنید. برای دقت ، دال پایین ابتدا با استفاده از لبه پایین پنل کناری ریخته می شود.

وقتی قالب بتن کمی تنظیم شد ، قالب قرار داده شده و اضلاع آن ریخته می شود. لبه بالایی مخزن 100 میلی متر بالاتر از سطح زمین است تا از ورود آب باران جلوگیری کند. پوشش مورد استفاده معمولاً برای تانک ، تخته سه لا 19 میلی متر است.

برای آشنایی بیشتر با قالب بتن پیشنهاد میشود

حتما مقاله قالب فلزی بتن را بخوانید.

قالب بتنی

قیمت قالب بتن

قالب بتن بسیار واضح است که قیمت این محصولات از قیمت روز آهن و مجموعه ای از عوامل موثر بر آن طبیعیت می کند. اما کارشناسان ما در بخش فروش به صورت روزانه اقدام به ارائه قیمت انواع قالب فلزی غیر فلزی و… می نمایند. قالب برای اجرای بتن ریزی در بخش های فونداسیون، دیوار، ستون تیر و دال ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. قالب به سادگی و تنها با استفاده از گوه، پین و دیگر اتصالات به یکدیگر متصل می شوند.قالب بتن را در صورت نگهداری به شیوه های درست ، از این محصول می توانید به دفعات استفاده کنید.

به سازه ای گفته می شود که معمولاً موقتی است و برای ترکیب بتن ریخته شده و قالب سازی آن در ابعاد و پشتیبانی لازم تا زمانی که قادر به نگهداری خود نباشد استفاده می شود.کاذب سازی ساختار مقاوم تری است که قالب را در جای خود نگه می دارد در شرایط موقت استفاده می شود.

سیستم های قالب بتن مورد استفاده برای ساخت اسکلت بتنی از اوایل دهه 1990 به طور قابل توجهی به توسعه خود ادامه داده اند. عمده ترین نوآوری ها در زمینه کارایی تولید ، بهداشت و ایمنی و مسائل زیست محیطی متمرکز بوده و صنعت ساخت بتن را به سمت کارآیی روزافزون سوق می دهد.

اجاره قالب بتن

سیستم های مختلف ، طیف گسترده ای از راه حل های ساخت بتن را ارائه می دهند که می توانند متناسب با نیازهای یک توسعه خاص انتخاب شوند.

قالب بتن سنتی برای ساخت بتن معمولاً شامل راه حل های سفارشی و نیاز به صنعتگران ماهر بود. این نوع قالب اغلب از نظر ایمنی ضعیف بوده و سرعت ساخت و ساز در محل و سطوح عظیم زباله را کاهش می دهد.

سیستم های که در بالا ذکر شد ، بیشتر مدولار هستند که برای سرعت و کارایی طراحی شده اند. آنها به منظور افزایش دقت و به حداقل رساندن ضایعات در ساخت و ساز طراحی شده اند و اکثر آنها دارای ویژگی های بهداشتی و ایمنی داخلی هستند.

بررسی فنی قالب های بتنی

قالب بتن به صورت پنل های فلزی می باشند که در ساختمان سازی برای ثابت نگه داشتن بتن خیس و میلگرد تا زمان خشک شدن بتن و ثابت ایستادن آن از این قالب ها استفاده می شود. برای داشتن ستون هایی محکم و استوار در پروژه لازم است این مرحله از ساخت را با دقت و با استفاده از انواع مرغوب انجام دهید. شرکت قالب گستر سپنتا ارائه دهنده انواع قالب بتن نو و دست دوم با قیمت و شرایط مناسب به شما همچنین قیمت خرید قالب فلزی بتن می باشد. برای ارتباط با کارشناسان فروش ما تنها لازم است با 09121877702 تماس حاصل فرمائید.

لازمه داشتن ساختمانی قرص و محکم اجرای این مرحله از پروژه بر اساس استاندارد، تحت نظارت مهندس ناظر و با استفاده از ابزار اصولی می باشد. در ادامه مطلب به شما نکاتی را خواهیم گفت تا بتوانید این مرحله از پروژه را خود نظارت کنید تا بتن ریزی اصولی داشته باشید.

به این منظور پس از بنا کردن قالب بتن ریزی در مکان های دقیق مشخص شده در نقشه دقت کنید درزهایی که نشتی دارد و امکان نشت آن است را درزگیری کنید.از محکم بودن تمامی اتصالات اطمینان حاصل کنید. از اتکای پایه ها بر زمین های منجمد و سست باید جدا خودداری کرد.

برای سهولت در متراکم سازی بتن در دیوار و ستون های بلند در قالب بتن بازشوهایی تعبیه بنمائید. دقت کنید این بازوشوها باید دارای دری جهت باز و بسته شدن در ارتفاع باشد. همچنین جدار داخلی باید به موادی آغشته شود تا بتن پس از خشک شدن به آن نچسبد و هم قالب برداری به درستی انجام و هم سطح بتن خراب نشود.

قالب فلزی ستون

قالب سازه ای است و اصطلاحی است که برای قالب بتن خاص استفاده می شود. بتن مرطوب در این قالبهای حمایتی که معمولاً موقتی هستند ریخته می شود تا تنظیم شود و شکل بگیرد تا زمانی که بتواند خود را تحمل کند.

فرآیند قالب بتن اغلب به عنوان کرکره ای شناخته می شود که به طور معمول از چوب ساخته می شود اگرچه برخی از پیمانکاران از پلاستیک مسلح ، فولاد یا شیشه استفاده می کنند.

اغلب ، هنگامی که سازه بتونی تنظیم و ایمن ارزیابی شد ، قالب با خیال راحت از محل خارج می شود.

پیشنهاد میشود حتما مقاله اسپیسر پلاستیکی  را بخوانید! 

قالب بتن

اهمیت قالب بتن

هر جنبه از یک پروژه ساختمانی که پشتیبانی و ایمنی سازه ای را ارائه دهد ضروری است – قالب بتن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نه تنها نوع مناسب قالب بتن باعث بهبود ایمنی سازه می شود و از عناصر خاصی از طراحی ساختمان در مراحل اولیه حیاتی پشتیبانی حیاتی می کند ، بلکه این سازه های جانبی ضمن افزایش کیفیت کلی سازه نهایی ، از اجرای صحیح یک پروژه ساختمانی اطمینان حاصل می کنند.

در اینجا ویژگی های اصلی قالب  خوب وجود دارد:

  • هر دو می تواند ابزار زنده و مرده را تحمل کند.
  • قالب بتن کمک خواهد کرد که به شکل و پایان بتن مورد نظر خود برسید.
  • به طور کامل در امتداد خط مورد نظر شما تنظیم می شود.
  • حذف بدون آسیب آسان است و تا حد ممکن سبک است.
  • وقتی در معرض عناصر شدید خارجی مانند گرما قرار بگیرید ، تاب نخورد و از بین نرود و می تواند به راحتی روی پایه محکم تنظیم شود.
  • قالب بتن برای پاسخگویی به نیازها و نیازهای خاص پروژه شما ساخته شده است.

همانطور که گفتیم ، می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست ساختمان را ایجاد کند . بدون قالب ، در مرحله بتن ریزی پروژه ساخت و ساز خود ، خطر پایان یافتن مبارزات و مصائب را دارید .

با سالها تجربه قالب بندی تخصصی و سابقه طولانی مدت موفقیت محلی ، می توانیم قالب بتن را متناسب با نیازها یا اهداف خاص شما ، تا آخرین جزئیات ارائه دهیم.

قالب بتن 2

قالب بتن مدولار

بنابراین ، اگر به دنبال یک متخصص  و قابل اعتماد برای پروژه بعدی ساخت هستید ، می توانیم به شما کمک کنیم. ما خوشحال خواهیم شد که شما را در روند کار راهنمایی کرده و در مورد نوع قالب بتن که برای نیازهای شما بهترین کار را خواهد کرد ، به شما مشاوره خواهیم داد.

هنگامی که از مشخصات و نقل قول راضی بودید ، متخصصان قالب ما در محل حاضر می شوند و از همه چیز برای شما مراقبت می کنند.

قالب به معنی سطح فرم و قاب است که برای حاوی و شکل دادن بتن مرطوب تا زمان استفاده استفاده می شود.
قالب بتن شامل فرم هایی است که روی آنها بتن ریخته می شود و قاب ها و مهاربندهایی که ثبات را ایجاد می کنند. اگرچه معمولاً به عنوان بخشی از مونتاژ قالب نامیده می شود ، اما از نظر فنی به عنوان ساختگی کاذب نامیده می شود.

ساخت ممکن است شامل فعالیت های پرخطر مانند بهره برداری از کارخانه متحرک مانند جرثقیل ها ، کار در ارتفاع و حفاری پایه ها باشد.

اگر این کار شامل کار ساختمانی با ریسک بالا باشد ،باید با مشورت با کارگران و نمایندگان آنها که کار ساخت و ساز با ریسک بالا را انجام می دهند ، همانطور که در مقررات بهداشت و ایمنی کار تعریف شده است ، اطلاعات بیشتر در مورد کارهای ساختمانی با ریسک بالا تهیه شود.

طراحی سازه نهایی بتونی می تواند تأثیر عمده ای در سهولت ساخت قالب بتن و سلامت و ایمنی افراد در حین ساخت داشته باشد. عموماً هرچه ساختار اولیه بتنی اساسی و ساده باشد ، در ساخت ، نصب و برچیدن نیز ایمن تر است.

در هنگام طراحی سازه های بتنی درجا باید از یک طراح قالب بتن باتجربه مشاوره شودبرای ایجاد خطرات ایمنی و بهداشتی در هنگام ساخت و از بین بردن در طراحی در نظر گرفته شود.

قالب بتن ریزی دست دوم

طراح قالب باید در طراحی از جمله مستند سازی سکوهای کار موقت و تجهیزات ویژه مورد نیاز برای ساخت قالب های ایمن در محل مهارت داشته باشد.

یک طراح ممکن است از یک استاندارد فنی یا ترکیبی از استانداردها و اصول مهندسی مربوط به الزامات طراحی استفاده کند به شرطی که نتیجه آن طرحی باشد که مطابق با الزامات نظارتی باشد.

قالب بتن دست دوم باید به صورت زیر باشد:
• سفت و محکم ، ضد آب ، مهاربند و بسته به هم برای حفظ موقعیت و شکل در حین ساخت.
• قالب بتن دست دوم قادر است بدون آسیب رساندن به بتن شکل گرفته به راحتی و با خیال راحت از بین برود یا اجزایی داشته باشد که به عنوان بخشی از سازه تمام شده باقی بمانند تا بقیه بدون آسیب رساندن به سازه برداشته شوند.

قالب بتن 3

نقشه قالب بتن

نقشه های قالب باید شامل جزئیات موارد زیر باشد:

• اتصالات

• روش های آب بندی
• روابط
• اندازه و فاصله کادر بندی
• جزئیات اتصالات اختصاصی یا سیستم های پیشنهادی برای استفاده ، و
• در صورت استفاده از باند شکن.

طراح قالب بتن باید قبل از اتمام طرح قالب، میزان ریختن عمودی دیوارها ، ستون ها و سایر عناصر بتونی عمودی را تعیین کند.جزئیات روش ساخت و ترتیب نعوظ در صورت لزوم باید در نقشه های موجود باشد.

در مواردی که روشهای خاصی مانند لرزش خارجی درگیر باشد ، طراحی قالب باید امکان ایجاد بارهای اضافی سازه ای را فراهم کند.در جاهایی که قرار است از قالب استفاده مجدد شود ، باید از طراحی قالب اطمینان حاصل شود که پس از امکان خراب شدن مواد از طریق استفاده ، جابجایی و ذخیره سازی ، مقاومت قالب بتن حفظ می شود.

اجزای سیستم های قالب مختلف را نباید مخلوط کرد مگر اینکه یک فرد صالح ،به عنوان مثال یک مهندس ، استفاده از جزرا مجاز دانسته است تغییرات در طراحی یک سیستم باید توسط یک طراح ، مهندس یا شخص صالح دیگر به صورت کتبی بررسی و تأیید شود.

طراحی سازه دائمی بر خطر آسیب دیدگی در اثر لغزشها و ریزش ها (و از سقوط اجسام) در هنگام ساخت و استفاده از قالب بتن تأثیر می گذارد.

اقدامات دائمی طراحی ساختار که می توانند این خطرات را کاهش دهند ، اگرچه اغلب به طور منطقی عملی نیستند:
• کاهش تغییرات در عمق کف بنابراین یک عمق ثابت دارد. عرشه های قالب بتن که عمق ثابت دارند آسان تر از کف با عمق متغیر هستند و خطر آسیب را به حداقل می رسانند.

پرتوهای عمیق تر ، افت های شدید را به کف وارد می کنند و خطرات مربوط به سقوط را ایجاد می کنند و برای ساختن و نوارپاشی پس از ریختن نیاز به کار بیشتری دارند.

تیرهایی طراحی شده اند که دسترسی مناسب را از طریق فرورفتگی تیر ایجاد می کنند تا از صدمه دیدن کارگران در فرم در حین ساخت جلوگیری کنند.

طراحی سیستم های قالب بتن نیز می تواند با ایجاد دسترسی ایمن و سقوط محافظت از اشیا ، خطر بروز لغزش و سقوط را کاهش دهد.

طراحی سیستم های می تواند میزان دستکاری دستی مورد نیاز در فعالیت قالب را کاهش دهد.

برای کاهش خطرات استفاده دستی:
• ستونها و تیرهای پیش ساخته برای به حداقل رساندن آرماتورهای ثابت ، نصب و سلب قالب ستون و ریختن بتن در محل فعالیت های کاری که در محیط کارخانه انجام می شود به طور کلی خطر کمتری دارند.
• میز یا فرم های پرواز یک قالب بتن بزرگ از قبل مونتاژ شده و واحد ساختگی که اغلب یک خلیج کامل از تخته کف معلق تشکیل می دهد.
• سیستم های قالب مدولار که اغلب وزن کمتری دارند و نیاز به کارهایی مانند چکش مکرر را از بین می برند.

هنگام انتخاب سیستم قالب برای یک کار خاص ، ایمنی کارگران در نصب ، استفاده و از بین بردن باید در نظر گرفته شود. به ویژه ثبات قدرت و خطر سقوط اشیا و کارهای دستی را در نظر بگیرید.

چگونه از قالب بتن استفاده کنیم؟

بهترین سیستم های اختصاصی دارای ویژگی های ایمنی یکپارچه برای کمک به کنترل خطر سقوط و کارهای دستی خطرناک هستند.

سیستم های قالب بتن سنتی به طور معمول در محل از الوار یا تخته سه لا و عناصر پشتیبانی کننده مانند داربست ساخته می شوند.
هنگام استفاده از یک سیستم سنتی ، در هر زمان ممکن باید از یک قالب استاندارد با ظرفیت بارگیری آزمایش شده شناخته شده استفاده شود. قالب های استاندارد می توانند خطر ایجاد و از بین بردن قالب و دست زدن و ذخیره سازی مواد را برای کارگران به حداقل برسانند.

سیستم های به طور ویژه در خارج از سایت طراحی و ساخته می شوند. سیستم ها معمولاً دارای اجزای قالب اختصاصی و محاسبات بار نامی هستند که توسط سازنده تعیین شده اند و اغلب از محصولات تخته سخت ، پلاستیک ، فولاد و آلومینیوم ساخته می شوند.این امر خطر آسیب ناشی از کارهای دستی را به حداقل می رساند. اما به دلیل وزن کمتری که دارند ، سیستم های قالب بتن به دلیل عواملی مانند بارگذاری باد ، ممکن است مستعد سقوط در هنگام نصب سیستم باشند.

مطابق با دستورالعمل های تامین کنندگان در طول نصب آن است.سیستم های قالب بتن اغلب وزن کمتری دارند و نسبت به سیستم های سنتی به تلاش فیزیکی کمتری نیاز دارند.

قالب بتن

قالب بتن کف

فرم های دیوار و ستون باید به گونه ای طراحی شوند که در برابر بارگذاری باد قبل ، در حین و بعد از ریختن بتن مقاومت کنند. مهاربندها و فرم ها نباید از عنصر گچ برداشته شوند تا زمانی که بتواند با خیال راحت در برابر ضربه های احتمالی و بارها مقاومت کند.

پشتیبانی جانبی را می توان به روشهای مختلفی از جمله مهاربندهای افقی و زاویه دار و اتصالات ساختاری به سایر قسمتهای ساختمان به عناصر عمودی ارائه داد. طراحی عناصر مهاربند باید توسط یک شخص صالح انجام شود.

عنصر مهاربند همچنین باید در برابر فشارهای کششی و فشاری که ممکن است مقاومت کنداعمال شده توسط باد. لنگرهای مهاربند ترجیحاً باید از نوع لنگر یا از نوع پیچ و مهره ای باشند که از دو طرف محیط لنگر امتداد داشته باشند.

دسترسی مناسب باید برای فرم های دیوار و ستون فراهم شود و ممکن است شامل موارد زیر باشد:
• داربست متحرک
• سیستم عامل های دسترسی هدف ساخته شده ، یا بالا بردن سکوهای کاری.

قالب بتن محافظت از لبه باید در سیستم عامل های دسترسی فراهم شود. روش های ترجیحی ورود به سیستم عامل ها شامل سیستم های دسترسی به پله یا در صورت عدم امکان استفاده از نردبان های صنعتی ایمن است.
روش ورود باید فضایی را برای فرد فراهم کند و در ارتفاع و فاصله فرم قرار گیرد تا تلاش و حرکت فرد به حداقل برسد. سیستم ریختن بتن باید فضای کافی را برای ایستادن فرد با محافظت از لبه فراهم کند. جایی که دسترسی پله از یک عرشه قالب بتن عبور می کند ، تیرچه یا حامل نباید از پله ها بیرون بزنند.

قالب بتن 4

شرکت قالب بتن

سکوها همچنین باید برای مقاومت در برابر بارگذاری که ممکن است هنگام ریختن بتن اعمال شود ، برای اطمینان از ریزش یا واژگون شدن قالب بتن ، طراحی شوند. ممکن است لازم باشد که آنها را ببندید یا وزنه بزنید ، به ویژه داربست آلومینیومی که ممکن است از وزن خود برای جلوگیری از واژگونی برخوردار نباشد.
سیستم عامل های کاری موبایل باید کاستورهای خود را قفل کنند ، مگر در هنگام جابجایی مجدد سیستم عامل تلفن همراه.

طراح باید اطمینان حاصل کند که یک سیستم دسترسی دنباله دار می تواند بارهایی را که به آن وارد خواهد شد از جمله شرایط باد و وضعیت تخلیه اضطراری پشتیبانی کند.قالب بتن خود سیستم و فرم باید بتوانند در برابر بارهای وارد شده از سیستم دسترسی مقاومت کنند.

فرم های دیوار و ستون باید با نقاط بالابر طراحی شده ارائه شود. نقشه های طراحی باید این را تأیید کنند. برش سوراخ های موجود در فرم توصیه نمی شود زیرا این امر می تواند به فرم آسیب برساند ، نقاط بالابری ناکافی باشد و اتصال ایمن دنده بالابر را دشوار کند.

فرم های دیواری و ستونی فقط باید با یک سیستم بالابری مثبت بلند شوند ، به عنوان مثال چمدان های بالابر یا
با بستن زنجیرهای بلند كننده دور فرم ، بنابراین فرم نمی تواند از لبه ها خارج شود. از شاخه های بالابر مخصوص طراحی شده باید به جای بستن بار استفاده شود زیرا خطر قطع شدن سهواً بار از قلاب جرثقیل کمتر است.
جایی که چمدان های بالابر به فرم متصل می شوند باید مطابق با طرح وصل شوند.

قاب های قالب بتن باید به تدریج نصب شوند تا از ایمنی نصب و ثبات اطمینان حاصل کنند.ساختار کلیمهاربندها باید در اسرع وقت و به روشهای دسترسی تعیین شده ، به قابها متصل شوند.

مهاربند قالب بتن

اگر مهاربند کناری یا محافظ دیگر لبه ها به تدریج روی قاب های قالب نصب شود ، دیگر اقدامات کنترلی برای جلوگیری از سقوط ممکن است لازم نباشد.

بسیاری از قاب های معمولی از بریس های مورب تشکیل شده اند که از وسط عبور می کنند. در حالی که این مهاربندها محافظ لبه مناسبی برای یک عرشه کامل نشده در نظر گرفته نمی شوند ، اما ممکن است در هنگام نصب قاب محافظت مناسب از سقوط داشته باشند. این فقط در مواردی است که به محض نصب قاب ها ، بریس ها به صورت تدریجی نصب می شوند.
با افزایش ارتفاع قاب های قالب بتن ، نیاز بیشتری به ایجاد پایداری جانبی قاب ها وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که قاب بندی ، از جمله مهاربند ، مطابق با اسناد طراحی در محل و دستورالعمل های سازندگان انجام می شود. افرادی که قالب برپا می کنند باید آموزش ببینند تا قالب را با استفاده از روش های ایمن درست کنند.
خطر سقوط داخلی در حین نصب قاب ها را می توان با کفپوش کامل هر بالابر عرشه قالب بتن و عرشه کاذب کنترل کرد.

این شامل موارد زیر است:
• قرار دادن یک طبقه کامل از تخته های داربست یا سایر عرشه های مناسب در هر بالابر.
• قرار دادن عرشه در بالابر بعدی در حالی که روی سکویی کاملاً عرضی ایستاده اید ، و بگذارید تا هر آسانسور کاملاً در جای خود قرار بگیرد تا زمانی که برچیده شود.

قالب بتن 5

انواع قالب بتن

هنگام برچیدن آسانسور ، باید در حالی که روی سکوی کاملاً عرضی ایستاده اید ، سطح زیرین را جدا کنید.

در جایی که عرشه قالب بتن بعدی نیاز به ایستادن مردم در ارتفاع 2 متری یا بالاتر از سطح قالب کامل برای نصب حامل ها و تیرچه ها برای عرشه بعدی دارد ، یک عرشه “کاذب” مداوم ، که یک عرشه کامل همان منطقه است کف در حال شکل گیری است ، باید تهیه شود.

این عرشه باید هم در داخل و هم در بین قاب های قالب بتن تهیه شود و معمولاً از تخته های داربست ، تخته های داربست یا بخشهای سکوی مدولار تشکیل شده است.

می توان دهانه ورودی محافظت شده را در عرشه رها کرد تا بتواند مواد را بلند کند. استفاده از سیستم سکوی اسپیسر به تخته های ترجیح داده می شود زیرا نمی توان به طور تصادفی سیستم اسپیسر را جدا کرد. تخته های لگ دار فقط در صورت ایمن بودن در برابر بالارفتن و لیز خوردن قابل استفاده است.
عرشه کاذب باید ساخته شود تا هیچ شکاف بزرگی وجود نداشته باشد و تنها در جایی که یک عضو عمودی یک قاب از داخل عرشه عبور می کند ، شکاف وجود دارد،عرض شکاف نباید بیش از 225 میلی متر باشد.

حامل ها اعضای اصلی پشتیبانی افقی یک عرشه قالب بتن هستند که در بالای قاب های قالب قرار می گیرند. آنها معمولاً چوبی هستند اما گاهی فلزی هستند. آنها باید در موقعیتی قرار بگیرند كه افراد در یك سكو امن بیش از 2 متر زیر آنها قرار نگیرند.
حامل ها باید به گونه ای قرار بگیرند که از بالای فریم ها سقوط نکنند. روش معمول برای انجام این کار با قرار دادن حامل ها در سر U در بالای قاب ها و به حداقل رساندن کنسول ها است. در جایی که دو حامل وجود دارد ، باید از سر U استفاده شود. در مواردی که فقط حامل های تنها در سر U قرار می گیرند ، حامل باید در مرکز U قرار گیرد مگر اینکه طراح قالب بتن ، مهندس یا شخص صالح دیگری خلاف این را بیان کند. با چرخش سر U یا با استفاده از گوه های چوبی می توان به این مهم دست یافت.
در جایی که قسمت بالای عضو پشتیبانی از یک صفحه صاف تشکیل شده باشد ، باید حامل را میخکوب کرد و یا در غیر این صورت به طور مثر بر روی صفحه محکم شد. صفحات تخت فقط در مواردی که توسط یک طراح قالب بتن ، مهندس یا شخص صالح دیگر مشخص شده باشد ، باید استفاده شوند.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بصورت 24 ساعته می باشد تا با مشاوره بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی در حوزه های :

قالب فلزی بتن، افزودنی بتن ، اسپیسر پلاستیکی ، جک سقفی ساختمانی ، متلقات قالبندی ، قالب تونل فرم ، قالب های خاص ساختمانی ، تخته سه لایی پلی وود ،داربست مثلثی و قالب ساختمانی دست دوم.

عکس قالب بتن


اشتراک گذاری این مقاله

39 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس