در حال بارگذاری

از محصولات مهم شرکت تولیدی قالب گستر سپنتا، قالب فلزی بتن می باشد که از سازه های موقت به حساب می آید. به طور کلی، قالب های بتن در صنعت ساختمان سازی برای حفظ بتن تا سفت شدن و رسیدن به مقاومت کافی مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله به معرفی هر آن چیزی که باید درباره قالب فلزی بتن بدونید رو بهتون توضیح میدیم.

قالب فلزی بتن چیست؟

قالب فلزی بتن که در حقیقت ظروف موقتی با شکل و فرم خاص هستند که برای نگهداری میل گردها و بتن خیس تازه به کار می روند. قالب فلزی بتن قسمت عمده ای از مخارج ساخت و اجرای اسکلت های بتنی و اجزای بتنی ساختمان را به خود اختصاص می‌دهد. قالب فلزی بتن در اجرای کلیه ی پروژه های بتنی از قبیل ستون، تیر، دال، فونداسیون و… استفاده می شود. رویه این پانل ها از ورقه فولادی 3mm ( ST37 ) و تسمه های پانچ شده‌ی پیرامون آن به ضخامت 5mm و تسمه های سخت کننده از ورق 4mm یا 5mm می باشد.

قالب های مدولار دارای ابعاد مختلفی می باشد که عرض آنها از 10 تا 50 سانتی متر متغیر است و در طول های 100، 150 و 200 سانتی متر  تولید می گردد. قالب فلزی بتن شرکت قالب گستر سپنتا در 2 نوع تسمه‌ی 5 سانتی متر ( هر متر مربع 40 کیلوگرم ) و 6 سانتی متر ( هر متر مربع 46 کیلوگرم ) تولید می گردد.

ویژگی های قالب ساختمانی

قالب فلزی بتن جایگزینی تخته سه لا چوبی است ، ضد آب و قابل استفاده مجدد است، بنابراین به طور گسترده ای در خط ساخت و ساز استفاده می شود. در بعضی از قسمت ها فلنج وجود دارد که می تواند قالب فولادی را محکم تر کند.چند سوراخ روی پنل قالب وجود دارد که می توان آنها را با اتصال دهنده های پیچ یا برای ثابت کردن وارد کرد.

قالب فلزی بتن از لوله فولادی ساخته شده است که مخصوص صفحات بتونی ، تیر ، دیوار یا ستون است.ما می توانیم اندازه های مختلف را برای شما فراهم کنیم شرکت سپنتا ارائه دهنده انواع محصولات ساختمانی. موادی که به طور کلی در قالب فلزی بتن استفاده می شوند ، الوار ، فولاد و پلاستیک هستند.

 انواع مختلف و طبقه بندی سیستم های مورد استفاده می تواند ترکیبی از دو ماده باشد، انتخاب مواد مناسب برای قالب باید بر اساس حداکثر اقتصاد برای پیمانکار ، سازگار با ایمنی و کیفیت مورد نیاز در کار تمام شده باشد. سیستم  را می توان به طور کلی به عنوان سیستم های عمودی طبقه بندی کرد (دیوار و ستون) و سیستم های افقی (تخته و تیر).

قالب فلزی بتن از مواد مختلفی ساخته شده است ، و نیاز به مهارت زیاد و تجربه در تولید آن می باشد. برای تولید فرم های بتنی متناسب با تمام نیازهای شغلی ، ساخت و سازمهندس باید ویژگی ها ، خصوصیات و رفتارهای آن را درک کنید.مواد استفاده شده؛ قادر به تخمین بارهای وارد شده به فرم ها می باشد. مطالعه مقاله ” قالب های تونلی فرم ” به شما کمک زیادی می کند.

قالب بتن تونل فرم

مواد اصلی تشکیل دهنده قالب های فلزی

تقویت قالب فلزی بتن ، هزینه کل می تواند بین سه مورد تقریباً توزیع شده باشد.برنامه ریزی قالب برای یک سازه بتنی اقتصادی باید در نظر گرفته شود این شامل بسیاری از عوامل می شود،از جمله هزینه مواد ، هزینه کار در ساخت ، نصب و ساخت

قالب فلزی بتن از بین بردن فرم ها و هزینه تجهیزات مورد نیاز برای رسیدگی به فرمها. همچنین شامل تعداد استفاده مجدد از مواد فرم ،ارزش نجات احتمالی فرمها برای استفاده در جاهای دیگر و هزینه آن پس از حذف فرمها ، سطوح بتنی را تمام کنید. هزینه اولیه بالا برای مواد ، مانند ، ممکن است اقتصاد خوبی داشته باشد به دلیل تعداد بیشتری از کاربردهایی که می توان با فولاد بدست آورد بنابراین قالب های فولادی دارند قالب چوب را تا حدی جایگزین کرد ، اگرچه استفاده از چوب هنوز هم ادامه داردقابل توجه به دلیل در دسترس بودن و سهولت ساخت.

قالب فلزی بتن باید به طور کارآمد ساخته شوند ، زمان و هزینه ساخت را به حداقل برسانند روند و برنامه به نفع پیمانکار و مالک باشد. فرم ها باید به راحتی نصب شوند و ابعاد مدولار برداشته شوند باید استفاده شود.

 

نحوه ی ساخت قالب فلزی بتن

در این مطلب قصد داریم روش ساخت قالب فلزی بتن را به صورت دقیق آموزش دهیم .این کار باید با دقت و ظرافت انجام شود و دارای استحکام و مقاومت باشد .

برش اولین قدم برای ساخت قالب فلزی بتن است.در این روش قسمتی که برای کف قالب فلزی است و همچنین تسمه هایی که سراسر قالب را در برمی گیرد،در اندازه ی مورد نظر برش داده می شود و پس از برای پانچ شدن آماده می شود.

پانچ تسمه گام بعدی برای طراحی قالب فلزی بتون است که این عمل شامل سوراخ کردن یا پانچ کردن تسمه ها می باشد.پانچ تسمه حساسیت بالایی دارد ،زیرا اگر این کار به طور دقیق انجام نشود در هنگام قالب بندی یا استفاده از قالب دچار مشکل خواهد شد.پانچ بندی در مدل های مختلفی ازجمله ،ستاره ای،مربعی، مستطیلی،گل ،لوبیایی انجام می شود.

ساختن قالب فلزی بتن و مونتاژ آن با استفاده از جوش قوسی ،در این بخش، ورق فلزی که شامل تسمه و ورق کف است را به وسیله ی جوش قوسی به یکدیگر متصل می کنیم.مونتاژ اهمیت زیادی در ساختن قالب فلزی دارد.

جوشکاری قالب فلزی با استفاده از جوش COدر زمان استفاده از این گاز برای ثابت قوس و برای پیشگیری از اینکه فرم بدی به خود نگیرد از الکترودهای روپوش شده و یا تنه کاراستفاده می شود.

در ساختن قالب فلزی بتن حتما باید قالبها را از نظر کیفیت مورد بررسی قرار دهیم تا مشکلات آن عیب یابی شده و به سرعت رفع شود.در این قسمت دو مورد حتما باید چک شود .1-نقاط جوش زده 2- تسمه ها

و یکی از موارد آخر رنگ آمیزی قالب فلزی است ،این کار باعث دوام بیشتر می شود و از زنگ زدگی آن جلوگیری می کند و بعد از آن این قالبهارا بسته می کنیم که احتمال آسیب رسیدن به آنها را کاهش دهد.

احداث سازه در قالب فلزی بتن

برای احداث يک قالب فلزی بتن آرمه، بايد بتن خميری در قالب هایی ريخته شود تا پس از پر کردن تمام حجم قالب ها و سفت شدن، به شکل لازم در آيد. به همين دليل بايد مجری و پيمانکار  کاملا در جريان امور مربوط به قالب‌بندی، از وسايل گرفته تا مشخصات و ابعاد و روشهای اجرایی قرار داشته باشند. پس از استقرار قالب فلزی بتن در محل مربوطه بايد از آنها کاملاً بازديد نموده و درزهایی که احتمالا باعث بيرون زدن شيره بتن خواهند شد، گرفته شوند.

پايداری از مهمترين خصوصياتی است که بايد در قالب بندی رعايت شود.کافی نبودن مهاربندی پايه‌ها و يا مهاربندی افقی سکوها, عدم تنظيم تعادل افقی بتن‌ريزی که منجر به پر شدن يک قسمت از و خالی ماندن قسمت ديگر می‌شود. کف نامناسب در زير شالوده و يا زير پايه‌ها، عدم حضور کارگران ماهر، خوب نبستن قطعات به يکديگر، در نظر نگرفتن بارهای زنده و مرده وارده  و لغزش لايه خاک مجاور قالب و غيره می‌توانند باعث خرابی گردند. درز بين تخته‌ها و درز بازشوهایی که در  ايجاد شده‌اند،بايد کاملا آب‌بندی شوند تا شيره بتن از درزها بيرون نزند. بايد از حرکت از جای خود و نيز حرکت اجزای نسبت به يکديگر جلوگيری بعمل آيد.

 

قالب بتن مدولار

تولیدکنندگان قالب فلزی بتن

امروزه از انواع قالبهای بتنی به دلیل استحکام و استقامتی که دارند در خیلی ازمکان ها از جمله،خیابان ها،بزرگراه ها،ساختمانها،سدها و غیره استفاده می شود، به همین دلیل رقابت زیادی بین تولیدکنندگان قالب فلزی بتن و انواع قالبهای بتنی دیگر وجود دارد .در نظر داشته باشید هرچه نیاز به قالب های بتنی بیشتر شود باید شرکت های بیشتری هم تاسیس گردد .شرکت قالب گستر سپنتا با بهترین افراد متخصص در این زمینه به تولید با کیفیت ترین انواع قالب های بتنی، فلزی و غیره می پردازد و این اطمینان را به شما می دهد که هنگام خرید علاوه بر کیفیت هزینه های مقرون به صرفه ای را برای شما به همراه داشته باشد.

برای اطلاع از قیمت های قالب فلزی بتنی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

09121877702 ، 02166231071

 

تولید کننده قالب های ساختمانی

بايد برای برداشتن قطعاتی که برای حفظ فاصله تخته‌های دو وجه مقابل هم بکار می‌روند تدابير لازم انجام گردد تا اين قطعات درون بتن نمانند. تمام قطعاتی که به قالب فلزی بتن بسته می‌شوند بايد کاملا محکم شوند تا لرزاندن بتن باعث شل شدن  نشود. برای تسهيل کار متراکم ساختن بتن در ديوارهای بلند و امثال آنها، بايد در نقاط لازم در روی قالب فلزی بتن بازشوهايی تعبيه نمود. اين بازشوها بايد دارای دربی باشند که براحتی باز و بسته شده و کاملا آب بند باشند. پايه‌های اطمينان بايد به نحوی قرار گيرند که پايداری مجموعه قالب بتن ها کاملا تأمين گردد.

تولید کننده عمده قالب های فلزی

جدا از قالب فلزی بتن باید به موادی آغشته شود که بتن پس از گرفتن، به آن نچسبید و هم قالب برداری به راحتی انجام شود و هم سطح بتن پس از قالب برداری خراب نشود. از صفحه فولادی با دنده و فلنج در ماژول های منظم استفاده می شود. فلنج ها در فواصل معینی برای مونتاژ گیره سوراخ هایی ایجاد کرده ند.

قالب فلزی بتن پیشرفته ترین و محبوب ترین ابزار ساخت بتن امروزی در ساختمان است که به تدریج جای تخته سه لا را می گیرد زیرا:

1.ضد آب هستند.
2. سختی زیاد و تغییر شکل کم.
3. طول عمر زیادی دارد و بیش از 10 بار می شود از آن استفاده کرد
4. صفحه صاف منجر به اتمام خوب بتن می شود.

5. مونتاژ سریع با اتصالات مخصوص.

 

مهاربند کردن در قالب فلزی بتن

قاب مهاربندی شده است قالب فلزی بتن سیستم سازه معمولا در استفاده ساختارهای موضوع را به بارهای جانبی مانند باد و فشار زمین لرزه است. اعضای در یک قاب مهاربندی شده به طور کلی از آن ساخته شده سازه های فولادی ، که می تواند کار به طور موثر در هر دو تنش و فشرده سازی .

مقاومت در برابر نیروهای افقی توسط دو سیستم مهاربندی تأمین می شود :

 

مهاربندی عمودی : مهاربندی بین خطوط ستون (در صفحات عمودی) مسیرهای بار را برای انتقال نیروهای افقی به سطح زمین فراهم می کند . ساختمان های چهار چوبی برای مهاربندی هر دو جهت در نقشه و مقاومت در برابر پیچش در مورد یک محور عمودی ، حداقل به سه صفحه مهاربند عمودی نیاز دارند.

مهاربندی افقی: فرح در هر طبقه (در هواپیماهای افقی) فراهم می کند بار مسیر برای انتقال افقی نیروهای به هواپیما از عمودی فرح . مهاربندی افقی در هر سطح کف مورد نیاز است ، با این حال ، سیستم کف خود ممکن است مقاومت کافی را ایجاد کند. سقف ها ممکن است نیاز به مهاربند داشته باشند .

 

قاب های مهاربندي شکل بسيار متداولي در ساخت است که ساخت آن از نظر اقتصادي و تحليل ساده است. اقتصاد ناشی از اتصالات ارزان قیمت و متصل به باریکه بین تیرها و ستون ها است. مهاربند ، که ثبات را ایجاد می کند و در برابر بارهای جانبی مقاومت می کند ، ممکن است از اعضای فولادی مورب یا از هسته اصلی بتن باشد.  قالب فلزی بتن در ساخت مهاربند ، با فرض اینکه سیستم مهاربندی تمام بارهای جانبی را حمل می کند ، تیرها و ستون ها فقط تحت بار عمودی طراحی می شوند.

تولید قالب تونل فرم

جوشکاری قالب های ساختمانی

همانند جوشکاری قوس فلزی دستی ، نوع شار درگیر نیز در فرآیند قوس غوطه وری و در روشهای استفاده از مواد مصرفی هسته شار از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.قالب فلزی بتن انتخاب شار بدست آمده با این فرآیندها محدودتر از موردی است که در مورد جوشکاری قوس فلزی دستی وجود دارد.

اما هر دو شار روتیل و پایه (معادل کلاسهای R و B در جدول 33.10 ) برای کاربردهای خاص ، همراه با شارهای خنثی تر در دسترس هستند.

شار جوشکاری قوس غوطه وری ممکن است بسته به قالب فلزی بتن به صورت ذوب شده یا جمع شده باشد و در گذشته به طور معمول از یک نوع خنثی یا اسیدی با محتوای سیلیکات بالا برخوردار بوده است.

شارهای اساسی بیشتری ایجاد شده است که ممکن است در خصوصیات مکانیکی فلز جوش رسوب داده شده مزایایی داشته باشد ، اما معمولاً با جدا شدن سرباره دشوارتر و سطح جوش نامنظم تر می شود.

زمینه جوشکاری از کوره های زغال سنگ و چکش هایی که برای جعل آهن استفاده می شود به روش های مدرن مانند الکترون های آزاد متمرکز شتاب فرآیند پرتو الکترون و مزایای ربات ها و لیزرها منتقل شده است. ریشه باستان جوشکاری در آتش آهنگرها بود ، که می توانستند دو قطعه فلز گرم و گرم را همراه با ضربات چکش و صبر جعل کنند.

در ابتدا ، قالب فلزی بتن تعریف ساده جوشکاری این بود که فلزات را از طریق گرم کردن آنها به حالت مذاب و ترکیب شدن آنها با هم متصل کنید. با پیشرفت روزافزون در روندها و تکنیک های جوشکاری ، تعریف تغییر کرده است. کاملاً درست است که بگوییم جوش از فلز پایه محکم تر است. علاوه بر کاربردهای کلاسیک جوشکاری مانند کشتی سازی ، ساخت اتومبیل ، ساخت ساختمان و خطوط لوله ، در حال حاضر روش های جوشکاری در زمینه های کاربردی پیچیده تری از جمله هواپیماها ، وسایل نقلیه فضایی و راکتورهای هسته ای استفاده می شود.

 

قالب فلزی ستون

قالب فلزی بتن همچنین در برخی از سطوح تغییر شکل یافته است. سیستم های قالب ناشی از استفاده مجدد تکراری و پشتیبانی ناکافی از قالب. همچنین درز هایی که به اندازه کافیی محکم نیستند، از خمیر سیمان نشت می کنند. عملیات قالب سازی خطرناک است و کارگران به طور معمول در معرض خطر قرار می گیرند. شرایط کاری ناامن شکست جزئی یا کلی قالب بتن یک صنعت ساخت و ساز است که سهم عمده ای در مرگ ، جراحات و خسارات مالی در این کشور است.

قالب فلزی بتن باید با مقاومت کافی و عوامل ایمنی ساخته شوند ، بنابراین آنها باید قادر به پشتیبانی از تمام بارهای مرده و زنده بدون سقوط یا خطر هستند ساخته شوند. پیمانکاران به طور کلی مسئول پایداری و ایمنی بتن هستند. پیمانکاران به طور معمول در تلاشند تا سریعاًعناصر قالب رابدون به خطر انداختن ایمنی و یکپارچگی سازه ها بردارند.

یک سیستم قالب کف که با بتن مرطوب پر شده وزن آن در قسمت بالایی قرار داردو ذاتاً پایدار نیست. در نتیجه ، یکی از شایعترین دلایل بروز شکست از اثراتی است که باعث ایجاد نیروهای جانبی یا جابجایی می شود. بنابراین عناصر پشتیبانی کننده ، مهاربندی متقاطع یا افقی نامناسب است. مهاربند یکی از عوامل موثر در خرابی قالب است. همچنین لرزش یکی از عواملی است که می تواند از طریق ناکافی باعث خرابی شود 

 

لیست قیمت قالب فلزی بتن

اگر بخواهیم درباره ی قیمت قالب­های فلزی بتنی صحبت کنیم باید بگوییم که قیمت این قالب بستگی به قیمت آهن دارد و همانطور که می دانید این قیمت ها هروزه دارای نوسان می باشد ولی با این حال یکی از دلایل مهم برای قیمت گذاری بر روی قالب های فلزی وزن آنها می باشد که با توجه به وزن قیمت ها نیز متفاوت است .برای اطلاع از قیمت های به روز می توانید با این شماره ها تماس بگیرید تا کارشناسان فروش شرکت سپنتا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

02166231071 و09121877702

قالب بتن

خرید قالب فلزی بتن

هزينه مصالح، ساخت و اجرای قالب فلزی بتن بستگی به شکل قالب بتن و دشواری ساخت آن و نوع مصالح مصرفی دارد. درموارد ممکن است قالب بندی بتن تا بيش از 75 درصد هزينه يک عضو بتنی را به خود اختصاص دهد.

 

قیمت هر کیلو قالب ساختمانی

اقتصاد در طراحی قالب تا حدودی به هوشمندی و تجربه بستگی دارد از طراح فرم ، خواه یک پیمانکار یا یک مهندس. قضاوت با احترام به توسعه یک سیستم تشکیل می تواند هر دو پروژه را تسریع کند و هزینه ها را کاهش می دهد. اگرچه فرم ها ممکن است شغل ساخته شوند ، اما بسیاری از فرم های اختصاصی سیستم موجود است.

علاوه بر این ،قالب فلزی بتن  بخش عمده ای از هزینه قالب های معمولی مربوط می شودبرای هزینه های کار قالب صرفه جویی در هزینه های قابل توجهی می تواند توسط کاهش هزینه های کارگری در طراحی سازه های بتنی ، رویکرد معمول انتخاب قالب فلزی بتن حداقل اندازه اعضای سازه و حداقل مقدار فولاد برای حفظ طراحی بارگیری می شود. برداشت کمترین مقدار مواد دائمی است.

در ساختار کمترین هزینه را به همراه خواهد داشت. برای دستیابی به اقتصادی ترین طراحی ، طراح باید هر عضو را تجزیه و تحلیل کند تا مطمئن شود.سنگین تر ، گسترده تر یا عمیق تر از آنچه بار آن نیاز دارد نیست.

 

قیمت قالب فلزی گرد

هرگاه مجموعه مهاربندها یکسان یا مشابه باشند ، تنها فرض بر این است که نیروهای افقی (بارهای بادی و نیروهای افقی معادل ، هر کدام که برای اثرات مرتبه دوم در صورت لزوم بزرگ شده اند ، بحث را در زیر ببینید) همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ، سختی سیستم مهاربندی عمودی متفاوت است یا سیستم مهاربندی بصورت نامتقارن بر روی نقشه قرار دارد ، نباید تقسیم برابر نیروها را تصور کرد. نیروهای حمل شده توسط هر سیستم مهاربندی را می توان با فرض محکم بودن تیرآهن بودن کف و محکم کردن سیستم های مهاربندی محاسبه کرد ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

پرتوهای و ستون که فرم قاب حمل عمودی بارهای ، و پرانتز سیستم حمل بارهای جانبی .قالب فلزی بتن موقعیت پرانتز، با این حال، می تواند مشکل ساز به عنوان آنها می توانند با دخالت طراحی از نمای و موقعیت از دهانه. علاوه بر این ، شکست های قالب از ساختار معیوب قالب ناشی می شودطراحی ، شیرینگ و بازسازی ناکافی ، شیوه های ساخت و ساز نامناسبدر حین ساخت ، پشتیبانی ناپایدار یا لجن های سنگین و بتن ناکافی قدرت برای حفظ بار اعمال شده پس از ساخت. شکست در یکنقطه ای در قالب است که می تواند از طریق زنجیره ای به یک فروپاشی گسترده تبدیل شود.

قالب بتن ساختمان

قالب فلزی دست دوم

برای ساخت سازه های بتنی در کار های عمرانی، تهیه قالب فلزی بتن برای بدست آوردن اشکال موردنیاز با توجه به نیاز کار و تقاضای معماری پروژه های ساختمانی ضروری است. برای انجام چنین عملیاتی از عناصر فلزی مانند پانل های فلزی، قطعات گوشه ای، پروفایل های چندلایه، صفحات، اسپیسر ها، ردیف ها و نگه دارنده های تراز استفاده می شود زیرا اجازه می دهد بتن ریخته شود و شکل های مورد نظر بدست آید. پیشرفت های فن آوری در توسعه هر قالب و تعامل هر یک از عناصر جدید در یک سیستم موجود یا شکل گیری یک سیستم جدید مشهود است. 

برای اطلاع از لیست قیمت قالب فلزی بتن دست دوم با ما تماس بگیرید.02166231071 و09121877702

نتیجه گیری

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بصورت 24 ساعته می باشد تا با مشاوره بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی در حوزه های :

قالب فلزی بتن ، قالب بتن ، افزودنی بتن ، اسپیسر پلاستیکی ، جک سقفی ساختمانی ، متلقات قالبندی ، قالب تونل فرم ، قالب های خاص ساختمانی ، تخته سه لایی پلی وود ،قالب تونل ،داربست مثلثی و قالب ساختمانی دست دوم.

 

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین اخبار مشترک شوید!
این یک واقعیت ثابت شده است که حواس خواننده از این موضوع پرت می شود