در این مقاله قصد داریم شما را با قالب بتن خاص ساختمانی آشنا کنیم؛ همان طور که از نام آنها قابل استنباط است، این نوع در پروژه هایی استفاده می شوند که امکان استفاده از انواع آنها مانند قالب های رایج ساختمانی مانند انواع قالب مدولار وجود ندارد! در چنین شرایطی، بهترین شرکت تولید کننده قالب ساختمان، مطابق با نقشه و نیاز پروژه شما، بهترین و خاص ترین قالب ساختمانی را طراحی و تولید می کند. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

درخواست مشاوره رایگان

  مفهوم قالب خاص ساختمانی

  بدون وجود قالب های ساختمانی به ویژه در بناهای بتنی، عملیات ساخت مشکل و حتی غیرممکن است. اما در برخی پروژه ها به دلیل خصوصیات و شرایط خاص پروژه ساختمانی یا طراحی خاص مانند وجود قوس ها با زاویه های مختلف، اشکال مثلثی، ذوزنقه و… نمی توان از انواع استاندارد موجود استفاده و نیاز سازه را برآورده کرد. قالب هایی که با توجه به اهداف پروژه در ابعاد و اندازه های دقیق و مهندسی شده طراحی و تولید می شوند و می توانند اشکال مختلف هندسی و قوس های زیبا را ایجاد کنند، با این نام شناخته می شوند.

  در این مواقع، تنها بهترین شرکت طراحی و تولید قالب های بتنی در ایران، یعنی شرکت سپنتا، قادر است قالب خاص ساختمانی را که می تواند اهداف پروژه را به بهترین شکل ممکن تأمین کند، طراحی، تولید و عرضه کند. استفاده از دانشِ متخصصین و نوآوری مهندسان حرفه ای، در کنار تجهیزات و فناوری های پیشرفته، امکان طراحی و ساخت انواع را فراهم کرده است.

  در کنار همه این موارد، کارشناسان تیم سپنتا آماده ارائه آموزش های مربوط به نصب و مونتاژ انواع منحصر به فرد طراحی شده هستند. پیمانکاران و صاحبان پروژه می توانند در کمترین زمان ممکن، با کیفیت ترین را مطابق با اهداف پروژه خود دریافت کنند آن هم با قیمتی منصفانه. کافیست با شماره های 02166231071 و 09121877702 تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی متناسب با نیاز پروژه خود بهره مند شوید.

  انواع قالب خاص ساختمان

  هر یک را می توان به صورت خاص و سفارشی مطابق با اهداف پروژه طراحی و تولید کرد. معمولا در اشکال منحصر به فردی ساخته می شوند تا ساخت پروژه هایی با نقشه های خاص سازه ای را امکان پذیر کنند. مهندسین و متخصصان سپنتا، با استفاده از تجهیزات و فناوری های پیشرفته، انواع را در ابعاد و اندازه های بسیار دقیق طراحی و ضمن در نظر گرفتن میزان تحمل بار، امکان و نحوه حمل، تنظیمات، تغییر شکل، مونتاژ و دمونتاژ کردن را در نظر می گیرند.

  قالب خاص قوسی

  یکی از پر کاربردترین آنها، قوسی می باشد که ساخت سازه های قوس دار را امکان پذیر می کنند. ساخت این نوع به دلیل شکل خاص و دقت در مهندسی بیشتر از ساخت سایر انواع مدولار زمان می برد.

  قالب خاص سر ستون

  برای اجرای سر ستون های پل های بتنی، سر ستون های بتنی در ساختمان ها و سازه های صنعتی استفاده می شود. این نوع ضمن اینکه طراحی منحصر به فرد خود را دارند، از استحکام بالایی برخوردار هستند. سر ستون های رومی در ساخت نماهایی به سبک رومی نمونه های بارزی از قالب های خاص سر ستون هستند.

  قالب خاص تونل فرم

  سیستم قالب تونل فرم به عنوان یکی دیگر، در پروژه های انبوه سازی مانند اجرای طرح های ملی مسکن، به کار می رود و مطابق با اندازه، ابعاد و ویژگی هایی که مدنظر صاحبان پروژه است، ساخته می شوند.

  قالب خاص لاینینگ

  با نام قالب های هیدرولیک تونل نیز شناخته می شوند، می توانید نمونه ها را در ساخت تونل های راه آهن و به طورکلی، عملیات راه سازی مشاهده کنید؛ شکل های خاص نیم دایره، نعل اسبی، بیضی و … از جمله طراحی های خاص این نوع قالب های خاص ساختمانی می باشد. با وجود اینکه، اغلب آنها با فناوری های پیشرفته طراحی می شوند، اما تیم سپنتا به منظور رفع نیازهای مشتریان خود، اقدام به طراحی دستی ویژه لاینینگ نیز کرده است. با ثبت درخواست خود در قسمت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  قالب خاص لارج پنل

  از مهم ترین قالب های خاص ساختمانی، که به صورت یکپارچه مطابق با خواسته پیمانکاران و کارفرمایان طراحی و ساخته می شوند؛ این نوع ضمن ایجاد استحکام لازم در سازه، سرعت ساخت و ساز را نیز افزایش می دهد.

  قالب خاص پایه پل بتنی

  یکی دیگر در پایه پل های بتنی استفاده می شود؛ در واقع، پل هایی که دارای شکل های هندسی خاص هستند و نماهای چشم نوازی برای آنها طراحی شده است، با استفاده از انواع خاص پایه پل بتنی اجرا می شوند.

  قالب خاص وافل

  در اجرای سقف سازه های بتن به کار برده می شود. طراحی آن، عملکرد سقف را تعیین خواهد کرد؛ بنابراین، اندازه و ابعاد آن بسیار مهم است. اجرای سقف های ایستگاه های مترو، سالن های فرودگاه ها و … نمونه هایی از قالب های خاص سقف وافل هستند.

  قالب خاص پیش ساخته

  معمولا در ساخت دیوارهای محوطه استفاده می شوند. این نوع از پیچیده ترین و سخت ترین قالب ها هستند؛ زیرا علاوه بر استانداردهای ساخت دیوار، ستون و … باید به طراحی نما و جلوه ظاهری آن ها نیز توجه شود.

  گلدان بتنی

  جالب است بدانید، گلدان های بتنی که جهت زیباسازی فضای بزرگراه ها و جاده ها استفاده می شوند، از قالب های خاص ساختمانی هستند؛ ساخت این نوع علی رغم ظاهر کوچک و وزن سبک آن ها بسیار سخت است. این نوع (فلاور باکس) علاوه بر زیبایی به منظور تثبیت و مقاومت خاک نیز به کار می روند.

  قیمت قالب خاص ساختمانی

  ساخت قالب های خاص ساختمانی به دلیل ابعاد سفارشی و دقت بالا در طراحی معمولا زمان و انرژی بیشتری را می طلبد؛ در نتیجه، قیمت های بالاتری نیز دارند. می توانید برای اطلاع از قیمت انواع طراحی شده توسط شرکت سپنتا، از کارشناسان فروش ما مشورت بخواهید. به طور کلی، نوع، فناوری به کار رفته برای طراحی آن، مدت زمان طراحی و ساخت، وزن، کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن، نوسانات بازار ارز و … بر قیمت نهایی اثرگذارند. بنابراین، تعیین یک قیمت ثابت و مشخص غیرممکن است.

  خرید قالب خاص ساختمان

  برای خرید قالب های خاص ساختمانی، مانند قالب های استاندارد ساختمان، باید دقت لازم را به کار ببرید. از آنجائی که تقاضا برای این نوع تنها در صورت نیاز پروژه وجود دارد، بنابراین نسبت به نوع مدولار و استاندارد ساختمان به میزان کمتری تولید می شوند. از طرف دیگر، به دلیل جزئیات بیشتر در نقشه طراحی آن ها، قیمت بالاتری دارند.

  در هنگام خرید، به این نکته توجه داشته باشید، هزینه تمام شده قالب سفارشی شما، بعد از تکمیل و اتمام پروژه قابل محاسبه است. به طور کلی، خرید قالب خاص ساختمانی هزینه بیشتری را نسبت به انواع رایج در بر می گیرد.

  اجرای قالب خاص ساختمان

  قالب های خاص ساختمانی به دلیل طراحی ویژه و مهندسی شده توسط تیم تخصصی سپنتا، نیازمند اجرای دقیق هستند تا بتوانند نیازهای پروژه را مطابق با اهداف از پیش تعیین شده تأمین کنند. از این رو، توصیه می شود کلیه مراحل از حمل تا مونتاز و در نهایت برچیدن (دمونتاژ)، به نیروهای آموزش دیده سپنتا تحت نظارت مهندسین ناظر با تجربه، بسپارید. البته، در صورت تمایل شما عزیزان، این مجموعه آماده است با ارائه آموزش های الازم شما را در اجرا یاری دهد. کافیست با شماره های 09121877702، 02166231071 تماس بگیرید.

  کلام آخر

  همه پروژه های ساختمانی را نمی توان با قالب های استاندارد ساختمانی به مرحله اجرا رساند؛ بلکه در برخی موارد مانند ساخت سازه های گنبدی شکل یا قسمت هایی که قوس و شیب خاصی را می طلبند، نیاز است از قالب های خاص ساختمانی استفاده شود. برای این منظور می توانید نقشه های سازه خود را در اختیار کارشناسان سپنتا قرار دهید؛ مهندسین با آگاهی از اهداف عملیاتی شما، بهترین نوع را با دقتِ بالا طراحی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با کیفیت ترین مواد اولیه تولید می کنند.

  در نهایت بعد از ساخت، پرسنل آموزش دیده به بهترین شکل ممکن، اجرا و عملیات بتن ریزی را انجام می دهند. بعد از اتمام کار، قالب ها برچیده می شود و پروژه نهایی تحویل کارفرما داده خواهد شد. با انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده در ایران می توانید با خیالی آسوده محصول موردنظر خود را دریافت کنید. کارشناسان سپنتا آماده اند با ارائه مشاوره تخصصی، شما را در این راه همراهی کنند.

  علاوه بر این، می توانید از سایر محصولات این مجموعه نظیر قالب مدولار، داربست مثلثی نو، قالب تونل فرم، قالب ساختمانی لارج پنل، متعلقات قالب بندی، قالب دیوار، انواع قالب های لغزنده و … نیز بهره مند شوید. همین الان با شماره های 09121877702، 02166231071 تماس بگیرید.

   

   ر

  30 دیدگاه

  1. حسن

   سلام برای سفارش باید چیکار کنیم

   1. Amir_MaSepanta

    سلام و عرض ادب
    با شماره های داخل سایت تماس بگیرید

   2. مردانی

    تخته سه لا موجود دارید

    1. Amir_MaSepanta

     بله موجوده

   3. کریمیان

    قالب جدول هم تولید دارید ؟

    1. Amir_MaSepanta

     بله اوکیه

  2. حیدر

   خیلی دنبال یه مقاله کامل میگشتم
   واقعا ممنونم

   1. Amir_MaSepanta

    خواهش میکنم

  3. غفاری

   خرید حضوری و خوش قولی از نکات بارز این شرکت است
   من باهاشون کار کردم

   1. Amir_MaSepanta

    ممنونم باعث افتخاره

  4. شمس

   سلام لیست قیمت میخوام برای قالب هاتون

   1. Amir_MaSepanta

    سلام لطفا تماس بگیرید

  5. کمالی

   میتونم الان تماس بگیرم

   1. Amir_MaSepanta

    بله روی علامت تماس کلیک کنید

  6. محمدی

   چقدر تنوع قالب داریم نمیدونستم

  7. شیرازی

   برند قالبهاتون رو میگید بی زحمت

  8. قدرت

   مرسی بابت مشاوره رایگانتون

  9. دلیری

   ادرس کارخونه کجاست

  10. مرادی

   قالب جدول هم تولید میکنید؟

   1. Amir_MaSepanta

    سلام بله در خدمت هستیم

  11. دلیری

   من برای شماره ای که داخل سایت هستش نقشه فرستادم
   واقعا عالی مشاوره دادن???

   1. Amir_MaSepanta

    سپاسگزار شما لطف دارید

  12. علی

   ممنون از مطلب مفیدتون

  13. رضا

   جالب بود اقاا

  14. امین

   جالب بود داداشم

  15. فرهودی

   متوجه شدم‌خب توضبح دادی

  16. احمد

   خوب توضیح دادیی دمت گرم

  17. امیر

   خیلی خفن بود

  یک پاسخ یا نظر بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button