افزودنی بتن

افزودنی بتن چیست؟

افزودنی بتن به موادی غیر از سیمان پرتلند ، آب و سنگدانه گفته می شود که بلافاصله قبل یا حین مخلوط شدن به مخلوط اضافه می شوند.تولید کنندگان در درجه اول از مواد افزودنی بتن برای کاهش هزینه ساخت بتن استفاده می کنند.

برای اصلاح خصوصیات بتن سخت شده برای اطمینان از کیفیت بتن در هنگام اختلاط ، حمل و نقل ، قرار دادن و پخت. و برای غلبه بر برخی موارد اضطراری در طی عملیات های خاص. استفاده موفقیت آمیز از مواد افزودنی بتن بستگی به استفاده از روشهای مناسب بتن ریزی دارد.

بیشتر مواد افزودنی بتن به صورت مایع برای مصرف تهیه و آماده می شوند و به بتن در کارخانه یا محل کار اضافه می شوند. برخی از افزودنی ها مانند رنگدانه ها ، مواد منبسط کننده و وسایل کمکی برای پمپاژ فقط در مقادیر بسیار کم استفاده می شوند و معمولاً با دست از ظروف از قبل اندازه گیری شده تهیه می شوند.

اثر بخشی افزودنی بتن چقدر است؟

اثر بخشی یک  به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: نوع و مقدار سیمان ، محتوای آب ، زمان اختلاط ، افت و حرارت بتن و هوا. بعضی اوقات با تغییر در مخلوط بتن-کاهش نسبت آب به سیمان ، افزودن سیمان اضافی ، استفاده از نوع دیگری از سیمان یا تغییر درجه بندی سنگدانه و کل ، می توان تأثیراتی مشابه با افزودن مواد افزودنی بتن را بدست آورد.

افزودنی بتن

خرید مواد افزودنی بتن

مواد افزودنی بتن بر اساس عملکرد طبقه بندی می شوند. پنج ماده مجزا از مواد افزودنی شیمیایی وجود دارد: جذب هوا ، کاهش آب ، کندکننده ، تسریع کننده و نرم کننده ها (فوق روان کننده ها). همه انواع دیگر مواد در گروه تخصصی قرار می گیرند که عملکرد آنها شامل مهار خوردگی ، کاهش انقباض ، کاهش واکنش قلیایی-سیلیس ، افزایش کارایی ، اتصال ، ضد رطوبت و رنگ آمیزی است.

مواد هوا ، که برای قرار دادن حباب های میکروسکوپی هوایی به داخل بتن استفاده می شود ، در بتن هوا-درون ریز به طور کامل تر مورد بحث قرار می گیرد.

افزودنی های شیمیایی بتن

مواد افزودنی کاهش دهنده آب معمولاً مقدار آب مورد نیاز برای مخلوط بتن را حدود 5 تا 10 درصد کاهش دهید. در نتیجه ، بتن حاوی مواد افزودنی بتن کاهنده آب نسبت به بتن تصفیه نشده برای رسیدن به کسری مورد نیاز به آب کمتری نیاز دارد.

بتن تصفیه شده می تواند نسبت آب و سیمان کمتری داشته باشد. این معمولاً نشان می دهد که می توان بدون افزایش مقدار سیمان ، بتن با مقاومت بالاتر تولید کرد. پیشرفت های اخیر در فناوری منجر به توسعه گیرنده های آب میان رده شده است.

این مواد افزودنی بتن حداقل 8 درصد محتوای آب را کاهش می دهند و در دامنه وسیع تری از دما پایدارتر هستند. گیرنده های آب میان رده نسبت به گیرنده های استاندارد آب زمان ثابت تری را تنظیم می کنند.مواد افزودنی عقب انداز ، که سرعت گیرش بتن را کند می کنند ، برای خنثی کردن اثر تسریع کننده هوای گرم بر روی تنظیمات بتن استفاده می شوند.

محصولات بتن

دمای بالا اغلب باعث افزایش میزان سخت شدن می شود که کار گذاشتن و اتمام آن را دشوار می کند.افزودنی بتن کندکننده ها بتن را در حین کارگذاری قابل کار نگه داشته و مجموعه اولیه بتن را به تأخیر می اندازند. اکثر کند کننده ها همچنین به عنوان کاهنده آب عمل می کنند و ممکن است مقداری هوا را در بتن جذب کنند.

مواد افزودنی بتن تسریع کننده  باعث افزایش سرعت رشد قدرت ، کاهش زمان لازم برای پخت و محافظت مناسب و سرعت بخشیدن به شروع عملیات اتمام می شود. تسریع کننده به ویژه برای اصلاح خصوصیات بتن در هوای سرد بسیار مفید است.

روان کننده هاکه به عنوان نرم کننده یا کاهنده آب با برد بالا نیز شناخته می شود ، میزان آب را بین 12 تا 30 درصد کاهش می دهد و می توان با ضریب کسری کم به حالت نرمال و نسبت سیمان آب به بتن اضافه کرد تا بتن روان با کنده شدن زیاد ساخته شود.

 بتن روان یک بتن بسیار سیال اما قابل کار است که می توان آن را با لرزش یا تراکم کم یا بدون آن قرار داد. تأثیر مواد فوق روان کننده ، بسته به مارک و میزان مصرف ، فقط 30 تا 60 دقیقه طول می کشد و به دنبال آن ، سرعت کار در آن کاهش می یابد. در نتیجه از دست دادن افت سرمایه ، معمولاً فوق روان کننده ها در محل کار به بتن اضافه می شوند.

مقدار مواد افزودنی بتن

مواد افزودنی بازدارنده خوردگی در گروه مواد افزودنی بتن ویژه قرار می گیرند و برای کاهش خوردگی فولاد تقویت کننده در بتن استفاده می شوند. بازدارنده های خوردگی می توانند به عنوان یک استراتژی دفاعی برای سازه های بتونی مانند تأسیسات دریایی ، پل های بزرگراه ها و گاراژهای پارکینگ ، که در معرض غلظت های زیاد کلرید قرار دارند ، استفاده شوند.

از سایر مواد افزودنی بتن ویژه می توان به افزودنی های کاهش دهنده و مهارکننده های واکنش قلیایی – سیلیس اشاره کرد. گیرنده های جمع شدگی برای کنترل انقباض خشک شدن و به حداقل رساندن ترک خوردگی استفاده می شوند ، در حالی که مهار کننده های مشکلات دوام مرتبط با واکنش قلیایی – سیلیس را کنترل می کنند.

یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده بتن با کارایی بالا ، با دوام و دوام و زیبا که امروزه تولید می شود ، هستند. مواد افزودنی بتن مواد شیمیایی یا مواد افزودنی طبیعی یا ساخته شده ای هستند که در طی اختلاط بتن به منظور افزایش خواص خاص بتن تازه یا سخت شده مانند کارایی ، دوام یا مقاومت اولیه و نهایی به آن افزوده می شوند.

حتما پیشنهاد می شود مقاله قالب فلزی بتن و متعلقات قالبندی را بخوانید.

مواد افزودنی بتن

مواد افزودنی بتن برای بتن ، ملات و دوغاب.مواد  تعاریف ، الزامات ، انطباق ، مارک گذاری و برچسب زدن ، یک افزودنی برای بتن ماده ای است که در طی فرآیند اختلاط بتن در مقداری بیش از 5٪ از نظر جرم محتوای سیمان بتن اضافه می شود ، تا خصوصیات مخلوط را اصلاح کند. در حالت تازه و یا سخت شده در حالی که افزودنی بتن ماده ای است که محتوای آن از 5٪ جرم سیمان بیشتر است . این مورد در مورد موادی که مواد اولیه اولیه تولید بتن نیستند ، یعنی شن یا ماسه.

مواد افزودنی بتن ممکن است هم ترکیبات آلی و هم غیر آلی باشند. به مواردی که بیش از یک ویژگی را اصلاح می کنند مواد افزودنی چند منظوره گفته می شود. هنگام استفاده از بیش از یک نوع  ، مهم است که از تأثیر متقابل آنها بخاطر بسپارید. قبل از تهیه مخلوط بتن ، لازم است سازگاری مواد افزودنی و اثربخشی عملکرد آنها با سیمان بررسی شود.

مواد افزودنی با توجه به عملکرد آنها طبقه بندی می شوند. انواع مختلفی از  وجود دارد: پلاستیک سازی ، مایع سازی ، جذب هوا ، تقویت کننده ویسکوزیته ، تسریع واکنش های پیوند و سخت شدن ، عقب انداختن (به تأخیر انداختن سرعت گیرش) و آب بندی.

این گروهی از نرم کننده ها هستند که بدون تغییر قوام بتن ، مقدار آب را حدود 2-5٪ کاهش می دهند. با استفاده از این مواد ، مخلوط بتن پلاستیکی شده و مقاومت فشاری آن افزایش می یابد. از نظر شیمیایی ، اینها معمولاً فسفاتها یا مشتقات چند حلقه ای هستند. این نوع مواد افزودنی بتن ، از جمله برای بتن آماده ، جاده و بتن کف استفاده می شود.

از چه افزودنی بتنی استفاده کنیم؟

این گروه شامل فوق روان کننده هایی است که میزان مخلوط کردن آب را بین 40-20٪ کاهش می دهد. با استفاده از مواد افزودنی بتن پلیمری بهترین نتیجه را می توان بدست آورد. در نتیجه عملکرد آنها ، مخلوط بتن مایع شده ، تخلخل بتن کاهش می یابد و دوام و مقاومت آن افزایش می یابد. از مواد روان کننده فوق در میان سایر موارد ، در تولید بتن پاششی ، بتن خود متراکم و عناصر بتونی استفاده می شود.

 از این نوع باعث مخلوط شدن حباب های هوا در توده بتن و پخش آنها به طور مساوی در کل حجم آن می شود. با این اصلاح ، بتن در برابر یخ زدگی مقاوم می شود و جذب کمتری دارد ، اما مقاومت فشاری آن کاهش می یابد.

افزودن 1٪ هوا به جرم بتن به معنای کاهش مقاومت است. بهترین نتیجه را می توان با استفاده از نمک های اسید آلی به عنوان مواد  بدست آورد. از مواد افزودنی هواگیر ، از جمله برای بتن پل ، سطحی و هیدروتکنیکی استفاده می شود.

افزودنی بتن این گروه مانع از بین رفتن آب مخلوط بتن می شوند ، به عبارت دیگر – باعث حفظ احتباس آن می شوند. در نتیجه ،انسجام بتن را افزایش می دهند و دوام لایه بالایی آن را بهبود می بخشند . آنها به ویژه در سازه های بتنی قرار داده شده در زیر سطح آب ، در تولید سنگ فرش یا کف بتن از اهمیت ویژه ای برخوردار هستن.

 

افزودنی بتن

چسب آبند بتن

این گروه متشکل از موادی است که زمان تغییر حالت مخلوط بتن از حالت پلاستیکی به حالت سخت شده را کوتاه می کند. برای این منظور معمولاً از ترکیبات غیر آلی مانند نیترات ، کلرید و فلورید فلز و همچنین پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی پایین استفاده می شود. از این نوع مواد افزودنی بتن در تولید بتن ضد آب ، سرعت گیر و بتن پاششی استفاده می شود. این افزودنی های مقاومتی گرمای هیدراتاسیون را افزایش می دهند ، اما ممکن است کارایی مخلوط بتن را بدتر کند.

اینها معمولاً اکسیدهای فلزی ، قندها یا فسفات ها هستند که از نظر جسمی مانع یا کند شدن فرآیند اتصال سیمان می شوند ، به طوری که بتن برای مدت طولانی تری به شکل مایع باقی می ماندمواد افزودنی بتن عقب انداز در مواقعی که نیاز به ترکیب لایه های بتن با هم باشد استفاده می شود. سرعت گیرش بتن کندتر که توسط مواد افزودنی ایجاد می شود می تواند تا چند ساعت طول بکشد. مواد افزودنی برای بتن ریزی در دماهای بالا ، در تولید بتن معماری و مخلوط های حمل شده در مسافت های طولانی استفاده می شود.

این مواد افزودنی هستند که برای بتن ضد آب استفاده می شوند و وظیفه آنها کاهش جذب مویرگی مخلوط بتن با مسدود کردن منافذ مویرگی است. مواد اافزودنی بتن ضدعفونی کننده به دست آوردن سطوح بتونی مقاوم در برابر آب و عوامل شیمیایی تهاجمی امکان پذیر است.

برخی از آنها همچنین به عنوان مواد افزودنی بتن ضد یخ برای بتن کار می کنند. آنها جذب رطوبت بتن را کاهش می دهند و دوام آن را افزایش می دهند . به همین دلیل ، آنها برای تولید بتن در معرض شرایط نامساعد استفاده می شوند.

عوامل اصلی تعیین کننده انتخاب شیمی برای بتن جنبه اقتصادی ، یعنی هزینه اصلاحات با استفاده از یک مواد افزودنی و جنبه تکنولوژیکی ، یعنی ارزیابی سهولت استفاده و اثر بر شرایط فرآیند است. بسیاری از عوامل موثر در اثر مواد افزودنی باعث سردرگمی زیادی می شوند. بنابراین مهم است که به مهمترین عوامل مانند موارد زیر توجه کنید:

 • خواص و ترکیب شیمیایی مواد افزودنی بتن ،
 • وجود ، نوع و خواص سایر مواد افزودنی یا مواد افزودنی برای بتن ،
 • اندازه برنامه و لحظه افزودن مواد افزودنی در رابطه با لحظه مخلوط کردن سیمان با آب ،
 • زمان اختلاط و دمای جرم بتن ،
 • سازگاری سیمان با مواد افزودنی بتن.

در حال حاضر مواد افزودنی برای بتن سریعترین رشد محصول در مواد شیمیایی ساختمانی هستند. به لطف تحقیق و توسعه این مواد ، بتن در حال تبدیل شدن به یک ماده چند منظوره مدرن استخصوصیات اصلاح شده آن امکان اجرای بسیاری از پروژه های جالب ساخت و سازهای ساختمان را فراهم می کند.

پروژه های انجام شده

پروژه هایی که تاکنون فقط در تصور معماران باقی مانده بودند.استفاده از مواد افزودنی بتن سیمان آسفالت برای پروژه ساخت بزرگراه به عوامل زیادی از جمله هزینه ، توانایی ساخت ، در دسترس بودن و عملکرد مورد انتظار بستگی دارد.

از افزودنی بتن سیمان آسفالت برای بهبود عملکرد روسازی آسفالت و همچنین کاهش ناراحتی های روسازی آسفالت مانند آسیب رطوبت ، تغییر شکل دائمی و ترک خوردگی خستگی گرمایی استفاده شده است . انتظار می رود عملکرد روسازی آسفالت اصلاح شده در دمای گرم تر با ثبات تر و در دمای سردتر انعطاف پذیرتر باشد.

نانومواد به بخشی دائمی از ساخت بزرگراه تبدیل می شوند و میزان اصلاح آن به خاصیت اصلاح کننده ، نانوساختار و ماهیت سیمان آسفالت بستگی دارد.افزودنی بتن افزایش جمع ازنانورس در قیر پایه باعث افزایش سختی آسفالت شده است ، که توانایی آن را در مقاومت در برابر تغییر شکل دائمی بهبود می بخشد و مقاومت کششی غیرمستقیم را افزایش می دهد. که منجر به بهبود مقاومت به پیری می شود.

برای آشنایی بیشتر با قالب بتن پیشنهاد می شود حتما مقاله قالب بتن را بخوانید.

افزودنی بتن چنین بهبودهایی باعث افزایش دوام و عمر چرخه روسازی های آسفالت می شود که هزینه تعمیر و نگهداری و تعمیرات را کاهش می دهد و همچنین کار سیمان آسفالت در مناطق گرم را آسان می کند ، زیرا ویسکوزیته افزایش یافته است یاز طرف دیگر ، این احتمال وجود دارد که برخی از معایب روسازی اصلاح شده با نانومواد در دمای پایین را داشته باشد.

افزودنی بتن تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مقاومت در برابر خستگی سیمان پایه آسفالت در دمای پایین بهتر یا بیشتر از سیمان آسفالت اصلاح شده با نانورس است.افزودنی بتن صرف نظر از ضعف آسفالت اصلاح شده با نانومواد ، نانومواد دارای مزایای زیادی مانند کاهش تغییر شکل دائمی و کاهش یا به تأخیر انداختن اثر خواص پیری در شرایط مختلف هستند.

همچنین ، آسفالت اصلاح شده با نانومواد می تواند مقاومت کششی و کاهش حساسیت رطوبت را بهبود بخشد  کاهش حساسیت به رطوبت در مناطق سردسیر بسیار مهم است زیرا بیشتر جاده های آسفالته در معرض برف قرار دارند افزودنی بتن که این امر معمولاً منجر به آسیب به روسازی ها می شود و با اصلاح روسازی توسط نانومواد و در نتیجه آسفالت کمتر مستعد رطوبت ، مقدار عظیمی از انرژی و پول از هزینه کمتر نگهداری می شود.

سیمان پرتلند، آب و مواد افزودنی بتن. آب ، سیمان و مواد افزودنی برای تولید تخته مخلوط استفاده می شوند. مبلمان سپس به دستگاه فرم دهی هدایت می شود که مواد را به یک نوار نقاله در حال حرکت برای تولید حصیر رسوب می دهد.

تشک بعداً با فشار دادن در ترکیب با گیره هایی که فشار را برای چند ساعت نگه می دارند ، یکپارچه می شود تا اجازه پخت سیم چسب را بدهد. برای تسریع درمان ، حصیرهای تلفیقی برای حدود هشت ساعت یا بیشتر در دمای اتاق بالا قرار می گیرند.

پس از اتمام این مرحله ، گیره ها آزاد شده و تخته ها برای پردازش بیشتر برداشته می شوند. این شامل عمل آوری ، خشک کردن و سنباده زدن است.افزودنی بتن بسته به بازار مورد نظر می توان تابلوها را از قبل پیش ساخته یا تمام کرد. این فرآیند استفاده از نقش برجسته را برای تولید محصولات قالب ریزی شده عمیق مجاز می داند.

تخته پیوندی سیمانی سریع تنظیم شده این فرایند مشابه استثنائات مهم همان تخته خرده چسب پیوند سیمانی است. برای اجازه دادن به سیمان در فرآیندی که در بالا توضیح داده شد ، نیازی به زمانهای گیره طولانی نیست. این کار با استفاده از مخلوطی از سیمان و تسریع کننده های شستشو در ترکیب با پرس گرم انجام می شود.

سیمان سبک در افزودنی بتن

تخته پیونددار سیمان سبک این فرآیند چگالی تخته را از حدود 1250 به تقریباً 1000  کیلوگرم متر مکعب کاهش می دهد .افزودنی بتن این کار با ترکیب سنگدانه های کم چگال در مبلمان انجام می شود. به عنوان مثال ، افزودن پرلیت منبسط شده ، تراکم تخته را کاهش می دهد.

توجه به این نکته مهم است که چنین افزوده هایی نه تنها چگالی کمتری دارند بلکه بر سایر خصوصیات هیئت مدیره نیز تأثیر می گذارند. در بعضی موارد ، اتوكلاو كردن تخته ها در مراحل ساخت برای افزایش خصوصیات تخته (استحكام ، پایداری ابعادی و غیره) لحاظ می شود.

ما یک سری کامل از افزودنی بتن را ارائه می دهیم که می تواند بتن را مقاوم تر ، مقاوم تر در برابر ترک ، مقرون به صرفه تر ، راحت تر قرار دهد و به پایان برساند ، یا به سادگی زیبا تر کند. تیم باتجربه ما از متخصصان بتن به طرز ماهرانه ای ترکیبی پیچیده از مواد افزودنی بتن شیمیایی ، الیاف ، سیمان های تکمیلی و رنگدانه های رنگی را با هم ترکیب می کنند تا ضمن تقویت کیفیت ، مقاومت ، دوام و ظاهر بتن ساخته شده ، از نوآوری های مشتریان ما در روش های ساخت پشتیبانی کنند.

مواد افزودنی بتن شیمیایی را می توان به بتن اضافه کرد تا از انعطاف پذیری بیشتر ، کارایی و مقاومت بیشتری نسبت به بتن معمولی برخوردار باشد و یا کیفیت بتن را در شرایط چالش آب و هوایی حفظ کند.

افزودنی بتن

پنج نوع افزودنی شیمیایی افزودنی بتن

پنج نوع مجزا از مواد افزودنی شیمیایی وجود دارد.

 • افزودنی بتن عوامل حشره کش هوا هنگام اختلاط به منظور تولید حباب های میکروسکوپی هوا در بتن اضافه می شوند که باعث افزایش مقاومت در برابر یخ زدگی – چرخه ذوب ، بهبود کارایی و کاهش خونریزی و تفکیک مخلوط بتن می شوند.افزودنی بتن حفره هوا معمولاً برای دال های بتنی خارج مشخص می شود و برای بتن داخلی ضروری نیست.
 • مواد شیمیایی کاهنده آب برای دو هدف جداگانه استفاده می شود:افزودنی بتن کاهش محتوای آب که مقاومت را افزایش می دهد. یا برای به دست آوردن رکود بالاتر با استفاده از همان مقدار آب برای پمپاژ بتن یا در هوای گرم.  گیرنده های آب میان رده در دامنه وسیع تری از دما پایدارتر هستند.
 • ابر روان کننده بتن
 • کندکننده ها مجموعه اولیه بتن را به تأخیر می اندازند و در درجه اول در هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرند.
 • افزودنی بتن شتاب دهنده ها زمان تعیین شده اولیه بتن را کاهش می دهند و در هوای سرد و همچنین ساخت پیست سریع که افزایش قدرت اولیه بسیار مهم است ، توصیه می شوند. کلرید کلسیم متداول ترین و کم هزینه ترین شتاب دهنده برای بتن غیر مسلح است.افزودنی بتن تسریع کننده های غیر کلریدی هنگام ایجاد مشکل در برابر خوردگی یا قرار دادن بتن در شرایط انجماد زیر مشخص می شوند.
 • روان کننده بتن
 • فوق روان کننده ها یا گیرنده های آب با برد بالا در یک کلاس خاص از کاهنده های آب هستند که برای تولید بتن برای پمپاژ بتن در مواردی که مقاومت بالایی لازم است و تقویت کننده فولاد متراکم وجود دارد ، استفاده می شود. افزودنی بتن مواد روان کننده فوق ماده اصلی در مخلوط های بتن خودتصمیم پذیر هستند. مواد افزودنی می توانید کنترل بیشتری بر روی بتن خود داشته باشید. مواد می توانند بارهای بتونی را که ممکن است به دلیل تأخیر یا عوارض دیگر رد شوند ، بازیابی کنند. آنها می توانند با اصلاح خصوصیات و افزایش کارایی ، عملکرد بتن را بهبود بخشند.مواد افزودنی بتن هایی به مخلوط بتن هستند که می توانند به کنترل زمان تنظیم شده و سایر جنبه های بتن تازه کمک کنند. مواد افزودنی رایج شامل مواد افزودنی تسریع کننده ، مواد افزودنی کندکننده ، مگس خاکستر ، مواد افزودنی حبوبات هوا و مواد افزودنی کاهش دهنده آب هستند. ریشه این اصطلاحات به زمانی برمی گردد که بیشتر دستورالعمل های بتن مخلوط های سه بخشی بودند: سنگدانه ها ، سیمان پرتلند و آب. مهندسان ، تولیدکنندگان و پیمانکاران هر ماده دیگری را که به دستور العمل دسته اضافه می شود ، به عنوان یک ماده افزودنی بتن یا مواد افزودنی در نظر می گیرند. با معرفی مواد افزودنی مایع ، مهندسان برای توصیف افزودنی که ویژگی کارایی خاصی برای بتن تازه را فراهم می کند ، کلمه عامل را تصویب کردند .با گذشت زمان ، این صنعت تفاوت اساسی بین این اصطلاحات ایجاد کرد. و در بیشتر موارد ، تفاوت عملی بین اصطلاحات زمانی است که این ماده به دستور مخلوط وارد می شود.مخلوط به ماده دیگری غیر از آب ، سنگدانه ها ، سیمان یا فیبر اضافه شده به مخلوط سیمانی در طی فرآیند مخلوط شدن اشاره دارد. این ماده برای اصلاح خواص اختلاط ، تنظیم یا سخت شدن اضافه می شود.هنگامی که در هنگام فرایند تولید همان عنصر به سیمان اضافه می شود ، صنعت آن را ماده می نامد .اگر این موضوع به اندازه کافی گیج کننده نباشد ، مهندسان سیمان از مواد پوزولانی و مواد هیدرولیکی غیر از سیمان پرتلند به عنوان مواد افزودنی بتن معدنی یاد می کنند . دلیل آن این است که مواد افزودنی معدنی تأثیر متفاوتی در دستور العمل دارند. این مواد به اکسیدهای معدنی اضافی به خمیر کمک می کنند.اما با رشد طرحهای پیچیده تر مخلوط ، محققان و مهندسان در تلاشند تا نقش این مواد مهم را بیشتر تعریف کنند. امروزه بسیاری از محققان به مواد پودر مانند خاکستر بادی، بخار سیلیکا، زمین سرباره سرباره و پوزولان به عنوان مراجعه سیمانی مکمل یا مواد حفاری تکمیلی .

   

 •  

پیشنهاد می شود حتما مقاله اسپیسر پلاستیکی  را بخوانید! 

 

نمایندگی مواد افزودنی بتن

بر اساس نوع محصول ، بازار مواد افزودنی بتن به فوق روان کننده ها ، نرم کننده های نرمال ، مواد افزودنی تسریع کننده ، مواد افزودنی عقب انداز ، مواد افزودنی بتن جذب کننده هوا ، مواد افزودنی ضد آب و سایر مواد تقسیم شده است.

پیش بینی می شود مواد افزودنی هوا از نظر ارزش در بالاترین رشد کنند. از مواد افزودنی جذب کننده هوا برای معرفی عمدی و تثبیت حباب های میکروسکوپی هوا در بتن استفاده می شود. حفره هوا دوام بتن در معرض چرخه انجماد و ذوب را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. اینها برای تهیه بتن در حین عمل اختلاط با آب برای دستیابی به پراکندگی یکنواخت استفاده می شوند. هوای داخلی در مخلوط ها همچنین به شکستن تشکیل مداوم مویرگ ها کمک می کند ، بنابراین جریان آب بین ذرات سیمان را محدود می کند.

بر اساس بخش استفاده نهایی ، بازار مواد افزودنی بتن به مسکونی ، تجاری و زیرساخت تقسیم شده است. پیش بینی می شود که بخش زیرساخت به دلیل افزایش تقاضا برای توسعه زیرساخت در کشورهای در حال توسعه ، در دوره پیش بینی از نظر ارزش در بالاترین رشد کند.

مواد افزودنی بتن به صورت گرد یا مایع برای اطلاح خواص بتن، اختلاط به بتن افزوده می شودامروزه بتن های مختلفی برای منظور ها و خواص ویژه و نیز به منظور مصرف در شرایط خاص با این مواد ساخته می شود که از میان آنها به ساخت بتن های با مقاومت زیاد، بتن های با دوام زیاد، بتن های با مواد پوزولانی زیاد سرباره کوره های آهن گدازی و خاکستر بادی، بتن های با کارایی بالا، بتن های با الیاف و بتن های زیر آب و ضد شسته شدن می توان اشاره نمود.در صنعت ساختمان از مواد افزودنی بتن برای کاهش هزینه ساخت بتن ، بهینه سازی خصوصیات بتن و اطمینان از کیفیت قابل اطمینان و سازگار بتن استفاده می شود.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بصورت 24 ساعته می باشد تا با مشاوره بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت قالب گستر سپنتا آماده خدمت رسانی در حوزه های :

 اسپیسر پلاستیکی ، جک سقفی ساختمانی ، متلقات قالبندی ، قالب تونل فرم ، قالب های خاص ساختمانی ، تخته سه لایی پلی وود ،قالب تونل ،داربست مثلثی و قالب ساختمانی دست دوم.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس