سیستم قالب تونلی

سیستم موسوم به قالب تونلی، یکی از روش‌های مورد استفاده برای اجرای ساختمان‌ها با سیستم دیوار باربر و سقف بتنی است. از آن جا که اجرای قالب‌بندی سقف و دیوار به صورت سلولی و هم‌زمان انجام می‌شود به نام تونلی مرسوم است. در سیستم اجرای تونلی، دیوارها و سقف‌های بتن مسلح به صورت هم‌زمان آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی می‌شوند. این روش، ضمن افزایش سرعت و کیفیت اجرا و عملکرد سازه‌ای و رفتار لرزه‌ای مجموعه سازه را به لحاظ یکپارچگی اعضا و اتصالات آن‌ها به نحو چشمگیری بهبود می‌بخشدبرای دریافت کاتالوگ قالب تونلی فرم اینجا کلیک کنید


برای مشاوره رایگان و خریدی آسان و مطمئن اینجا کلیک کنید

طراحی قالب تونلی

شرکت قالب گستر سپنتا در راستای پیشبرد هر چه سریعتر مراحل تولید و مونتاژ قالب های تونل فرم از یک تیم فنی و مهندسی کارآمد در این زمینه بهره می برد.این گروه پس از کسب تجارب بسیار در روند تولید ، مونتاژ و اجرا ، پس از تکمیل نقشه های معماری و سازه بر مبنای اصول و آئین نامه های مرتبط با سیستم قالب تونلی بلافاصله و بدون اتلاف وقت اقدام به طراحی و تولید قالب های تونلی با مشخصات فنی مربوط به پروژه می نماید که این امر خود از یک سو منجر به دقت و کیفیت در کار گردیده و از سوی دیگر نقش بسزایی در کاهش زمان پروژه ایفا می کند.

تولید قالب تونلی

شرکت قالب گستر سپنتا در راستای سرعت بخشیدن به انجام عملیات اجرایی خود در قبال پروژه های قالب تونلی و نیز جلوگیری از تاخیرات به وجود آمده در تولید و تحویل به موقع قالب های تونل فرم و قطعات جانبی آن از سوی شرکت های سازنده و همچنین مشکلات ناشی از واردات و ترخیص آن از گمرک اقدام به تولید و ساخت قالب های تونلی در ایران نموده است که در نوع خود منحصر به فرد می باشد و به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه فعالیت دارد.

برای آشنایی بیشتر با قالب بتن پیشنهاد میشود حتما مقاله های “ جک سقفی ساختمانی ” و ” داربست مثلثی ” را مطالعه کنید.

مونتاژ قالب تونلی

یکی از مهمترین مراحل پس از طراحی و تولید قالب های تونلی بحث مربوط به مونتاژ این قالب ها می باشد. چرا که یکی از عوامل اصلی در عملکرد هر چه بهتر و کارآمدتر قالب های تونلی مونتاژ صحیح این نوع قالب ها می باشد که باید مطابق بانقشه های ارائه شده برای مونتاژ صورت پذیرد. مونتاژ قالب های تونلی با استفاده از نقشه مونتاژ و بهره گیری از یک تیم مونتاژ حرفه ای جهت این امر سبب افزایش عمر مفید قالب های تونلی و نیز کاهش خطاهای ناشی از بتن ریزی در سازه می گردد که این خود بخشی از پروسه کاهش هزینه و زمان اتمام  پروژه می باشد.

قالب تونلی فرم

تولید قالب تونلی فرم

قالب تونلی فرم، سیستم قالب های تونلی در پروژه های بتنی بسیار کارآمد بوده و در این سیستم دیوار ها و سقف ها در یک مرحله اجرا می شود و در نتیجه سازه ای یکپارچه و منظم ایجاد می شود که دارای مزایای زیر می باشد:
1-کاهش زمان ساخت پروژه به طور چشم گیر، کاهش هزینه ها، صرفه جویی در منابع انسانی و نیروی کار،  درگیر نشدن سرمایه به مدت طولانی به لحاظ کوتاه شدن زمان ساخت
2- افزایش کیفیت سازه و حذف عملیات نازک کاری و معماری داخلی و ایجاد ابعاد داخلی دقیق و منظم و کیفییت و دقت بالا از مزایای این سیستم قالب بندی می باشد.
3-قالب تونلی فرم به دلیل بتن ریزی یک پارچه ی دیوار و سقف در مقابل زلزله و آتش سوزی بسیار مقاوم می باشد.قالب تونل فرم

قالب تونل فرم ، قالب تونل به عنوان سیستم کارامد در ساخت وساز پروژه های بتنی مطرح است قالب تونل فرم در لاین سیستم دیوار ها وسقف ها در یک مرحله اجرا می شود ودر نتیجه سازه ای یکپارچه و منظم از نظر ساختار ایجاد می شود.

از مزایای استفاده ازقالب تونلی فرم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای آشنایی بیشتر با قالب بتن پیشنهاد میشود حتما مقاله قالب فلزی بتن و قالب مدولار را بخوانید.
 

تماس