در حال بارگذاری

خرید قالب لارج پنل، موضوع این مقاله است. می خواهیم بررسی کنیم که این قالب ها چه نقشی در ساختمان سازی دارند و چرا خرید آنها ضرورت دارد. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

قالب لارج پنل چیست؟

بر خلاف سایر روش های بتن ریزی سنتی که در آن فرایند اجرا در چندین مرحله‌ی متناوب انجام می شد، امروزه با شکل گیری قالب ساختمانی پنل برگ، بتن ریزی در یک مرحله انجام می گیرد. به طور حتم با استفاده از قالب بتن ریزی لارج پنل، روند ترکیب و تولید بتن سریعتر انجام می گیرد. بیشتر پروژه های ساخت و ساز مدرن به طور چشمگیری راغب به خرید قالب ساختمانی لارج پنل و استفاده از آن هستند. از جمله: پروزه های ساخت و ساز تونل، فرودگاه ها، سد های بزرگ آب، دال ها و راه پله های ساختمان های مسکونی و تجاری. جالب است بدانید که قالب ساختمانی لارج پنل ابعاد متفاوتی دارند و متناسب با پروژه مورد نظر خریداری می شوند.

بهترین شرکت برای خرید قالب لارج پنل

شرکت های بسیاری در زمینه طراحی و ساخت قالب لارج پنل فعالیت دارند و کار آنها عالی است اما مزایا و ویژگی هایی که شرکت ما را با دیگر شرکت ها متمایز کرده :

 • مشاوره رایگان
 • کف قیمت در بازار قالب
 • تخفیف عالی در پروژه
 • متعهد به قرار داد
 • انجام پروژه در کمترین زمان ممکن
 • سابقه 20 ساله در زمینه تولید قالب و …

شما میتوانید برای خرید قالب لارج پنل همین الان با شماره 09121270967 تماس بگیرید و خریدی آسان و مطمئن را تجربه کنید.

اهمیت قالب لارج پنل

امروزه به دلیل مزیت های زیاد قالب های لارج پنل،از آن در اکثر پروژه ها استفاده میگردد.این قالب ها نقش مهمی را در افزایش مقاومت ساختمان دارند، به گونه‌ای که در تمام دیوارهای خارجی و داخلی هنگام بتن ریزی استفاده می گردند و می توان گفت که استفاده کردن از این قالب ها باعث افزایش تحمل در مقابل تنش های وارد شده به ساختمان می گردد.که خوشبختانه امروز استفاده کردن از این روش جایگزین فوق العاده عالی برای سیستم های قالب بندی مدولار می باشد.

در سیستم قالب لارج پنل به جای استفاده نمودن از پنل های قالب مدولار و انجام اتصال به صورت چند قطعه خیلی راحت می‌توان به صورت یک یکپارچه از یک تکه قالب استفاده نمود، که این مورد باعث کاهش یافتن درز ها هنگام اجرای کار می گردد و اهمیت فوق العاده زیادی را در افزایش مقاومت و همچنین اتصال و حمل آسان و مونتاژ سریع در ساختمان را دارد.

آنچه که باید در مورد خرید قالب لارج پنل بدانید

از مهمترین و اصولی ترین نکاتی که به هنگام خرید قالب لارج پنل باید بدانید، این است که می بایست تمهیداتی به منظور عدم ترک خوردگی قالب ها نیز در نظر گرفته شود. به عبارت ساده تر پس از گذشت مدت زمانی قالب ها به دلیل شرایط جوی دچار تغییرات شیمیایی می شوند و چه بسا به ترک خوردگی و کاهش کارایی آنها منجر شود. از این رو نیاز است همزمان با خرید قالب ساختمانی لارج پنل، اقدام به خرید لوله های اب خنک نیز نمود. این لوله ها با قرار گرفتن در بین قالب ها به واسطه جریان عبور آب در داخل خود، میزان دما را کاهش می دهند. در نتیجه احتمال ترک خوردگی قالب ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

نکته: خرید قالب لارج پنل متناسب با اهداف ساختمانی متنوع و گسترده انجام می گیرد. به همین دلیل خرید آنها باید مطابق با ویژگی ها و مشخصات سازه باشد. این موضوعی است که توسط مهندس سازه تشخیص داده می شود و می بایست نهایت دقت در این باره اعمال گردد.

خرید قالب ساختمانی لارج پنل

قالب لارج پنل شبیه قالب تونل است

در قالب پانل بزرگ کلیه دیوارهای داخلی و خارجی به صورت یک پله بتن ریزی شده در نظر گرفته می شوند. از آنجایی که سازه کل، جامد بوده و باعث ایجاد تنش بیشتر در ساختمان در برابر بارهای جانبی می شود، خرید قالب ساختمانی لارج پنل می تواند سیستم ساختمانی مناسبی را ایجاد کند و استحکام بیشتری ایجاد نماید. پس از اجرای دیوارهای یک طبقه، پیمانکار به صلاح دید خود سقف را به روش های مدولار و سبک سقف اجرا می کند. در این سیستم قالب ها برای دیوارها به صورت جامد ساخته می شوند.

طراحی قالب لارج پنل

سازه های پانل بزرگ برای دیوارهای خارجی از پانل هایی به ارتفاع یک یا دو طبقه و عرض یک یا دو اتاق تشکیل شده است. پانل ها ممکن است کور (بدون باز شو) یا دارای بازشو های پنجره یا در باشند. از نظر طراحی، پانل های دیوار ممکن است تک لایه (جامد) و چند لایه (ساندویچ) باشند.

پانل های جامد: از موادی ساخته می شوند که دارای خواص عایق هستند و در عین حال می توانند عملکرد های پشتیبانی را انجام دهند. به عنوان مثال، بتن سبک، بتن سلولی و سنگ سرامیکی توخالی.

 پانل های ساندویچ دیواری با دو یا سه لایه ساخته می شوند. ضخامت آنها به شرایط آب و هوایی منطقه و خواص فیزیکی و فنی مواد مورد استفاده برای لایه عایق و برای لایه های خارجی (حمایت کننده) بستگی دارد. لایه‌ های بیرونی پانل‌ ها معمولاً از بتن سیلیکات سنگین، سبک یا جامد یا از آجرکاری یا ورق (آزبست سیمان، فولاد یا آلومینیوم) ساخته می‌ شوند. فوم پلی استایرن، صفحات پشم سنگ سفت و نیمه سخت یا سلولی، مثال هایی واضح برای این مورد هستند.

در قالب بتن لارج پنل تمام دیوارهای داخلی و خارجی به صورت همزمان و در یک مرحله بتن ریزی می شود این کار باعث می شود که هم زمان ساخت سازه به حداقل برسد و هم باعث تحمل بیشتر ساختمان در مقابل تنش ها می شود.به همین دلیل قالب لارج پنل یکی از سیستم های مطلوب در ساختمان سازی به حساب می آید. از قالب بتن لارج پنل برای ساخت آپارتمان ها،جاده ها،فرودگاه ها،سد ها و غیره استفاده می شود.

مزایای خرید قالب ساختمانی لارج پنل

یکی از مزایای هم خرید قالب ساختمانی لارج پنل، محکم بودن و عالی بودن برای اجرای دیوار بتنی اکسپوز است و از آنجایی که لوازم قالب بسیار کمتر از قالب مدولار است و نیازی به گیره خاصی ندارد، پانل ها در کمترین زمان بسته و باز می شوند و همچنین قالب توسط یک قلاب روی قالب به سرعت حمل می شود.

قیمت خرید قالب ساختمانی لارج پنل

اگرچه قیمت سیستم قالب بندی پانل بزرگ بیشتر از قالب بتن مدولار می باشد، اما استفاده از این سیستم با توجه به سرعت عمل بالا، کیفیت بالای بتن و همچنین حذف تسمه میانی و سایر متعلقات، هزینه قیمت را کاهش می دهد. شما میتوانید برای اصلاع دقیق از قیمت ها و همینطور برای خرید قالب لارج پنل با شماره  تماس حاصل فرمایید09121270967 

از قالب لارج پنل در کدام سازه ها استفاده می گردد؟

این متد از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها جهت استفاده در پروژه های خاص می باشد که سبب می شود تا فقط در یک مرحله بتوان قالب ریزی را انجام داد.

در واقع بهترین گزینه جهت یکپارچه سازی و هماهنگی قسمت‌های مختلف می باشد.

به گونه ای آماده شدن دیواره های داخلی و خارجی سبب می شود تا تنها سقف بر حسب نیاز و به روشهای مختلف پیاده شئد.

و خوشبختانه امکان استفاده از این قالب ها در تمام پروژه‌های کوچک و بزرگ اعم از ساخت انواع اماکن مانند مدارس، هتل ها سدها، نیروگاه‌ها تونل ها و… امکان پذیر می باشد.

بدین ترتیب تمام کسانی که می‌خواهند یک مکانی با کیفیت فوق العاده بالا و مقاومت بسیار بالا و همچنین هزینه مناسب را پیاده کنند، به راحتی می‌توانند از قالب لارج پنل استفاده نمایند که خوشبختانه مزیت های خاص این متد سبب شده است تا در تمام پروژه‌های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

مزیت های استفاده از قالب لارج پنل چیست؟

یکپارچگی، مهمترین ویژگی این سازه ساختمانی به شمار می رود. در حقیقت سطح مسطح و یکپارچه قالب لارج پنل، امکان ایجاد هر گونه درز یا شگافی را در سازه از بین می برد. در نتیجه کیقیت ساخت به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند.
از دیگر فواید استفاده از قالب لارج پنل این است که، نیاز به پشت بند و متغلقات قالب ریزیی را به حداقل می رساند. این ویژگ در تسریع روند اجرا نیز بسیار تاثیر گذار است. زیرا اقدامات ابتدایی برای جا گذاری و اتصال تجهیزات جانبی در هنگام قالب بندی کاهش چشمگیری پیدا می کند.
در روش های سنتی معمولا فرایند نصب در ها و پنجره ها بعد از عملیات قالب بندی انجام می گرفت. این در حالی است که قالب لارج پنل، فرصتی را برای مهندسان و کارگران ساختمانی فراهم آورده تا قبل از بتن ریزی، اقدام به نصب در و پنجره کنند.
از دیگر مزایای انحصاری قالب لارج پنل، حذف کامل میان بلت ها و کاهش تعداد بلت ها در پروژه های ساختمانی است.

 • باعث کاهش هزینه می گردد
 • بهترین گزینه جهت افزایش سرعت پروژه می باشد
 • زمان مونتاژ به حداقل می رسد
 • امکان پیشبرد پروژه به صورت دو طرفه و یا یک طرفه
 • تعداد درز های اجرایی در بتن به حداقل می رسد
 • امکان اتصال به قالبهای مدولار تسمه ای را دارد
 • جزو بهترین گزینه جهت افزایش تحمل فشار بتن می باشد
 • امکان استفاده از این قالب ها در تمام پروژه های بزرگ و کوچک
 • بهترین گزینه جهت استفاده به جای قالب بندی مدولارمی باشد
 • حمل و مونتاژ آن بسیار راحت می باشد

قالب لارج پنل و پانل های بزرگ مدولار و تونلی فرم

با خرید قالب ساختمانی لارج پانل می توان بر اساس پلان بازکن ها، چهارچوب درب ها و پنجره ها را آماده کرد و برای تسهیل بتن ریزی یک شوتینگ مخصوص روی قالب نصب می شود. وزن پانل ها در طراحی پانل های بزرگ مدولار کاهش می یابد. وزن پنل بزرگ مدولار حدود 55 کیلوگرم است. این سیستم با این تفاوت که فقط دیوارهایی وجود دارد که بتن ریزی می شوند مشابه سیستم فرم تونل است. در این سیستم کلیه دیوارهای داخلی و خارجی به طور همزمان بتن ریزی شده و سازه کل دارای حالت یکپارچه می باشد که باعث می شود ساختمان تنش های بیشتری را در برابر بارهای جانبی تحمل کند و به عنوان یکی از سیستم های ساختمانی مطلوب به شمار می رود. پس از اجرای دیوار های یک طبقه، پیمانکار سقف را بنا به صلاحدید خود با روش های مدولار، سقف سبک و غیره اجرا می کند. در این سیستم قالب برای هر یک از دیوارهای ساختمان به صورت یکپارچه ساخته می شود.

خرید قالب لارج پنل

دلایل اهمیت روزافزون خرید قالب ساختمانی لارج پنل

ساخت تونل رونق جهانی را تجربه می کند. سازه‌ های تونلی و پل ‌ها مهم‌ترین پروژه های ساخت و ساز هستند و هر روزه شاهد افزایش ساهخت و ساز در این زمینه هستیم.  آنها از کوه ها و آب عبور می کنند، فاصله ها را کاهش می دهند، از انحراف اجتناب می کنند، اختلاف سطح در ارتفاعات را حذف می کنند و چهارراه ها و تقاطع ها را از بین می برند. در عین حال، ساخت تونل ها نیاز به تجهیزات سازه ای خاصی از جمله قالب پنا بزرگ دارد. بنابراین خرید قالب ساختمانی لارج پنل در پروژه های ساخت و ساز عظیم مانند ساخت تونل ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

نتیجه گیری

بتن به عنوان یک مصالح ساختمانی، تعریفی اساسی از انواع سیستماتیک ساخت و ساز در ساخت پروژه های ساختمانی  را امکان پذیر کرد. متعاقباً خرید قالب ساختمانی لارج پنل به عنوان روش بهبود یافته بیشتر برای موفقیت در اهداف ساخت و ساز و ترکیب بتند، طراحی سازه را با  کاهش هزینه های سرمایه گذاری همراه کرد. در قالب هاب سنتی، بخش عظیمی از هزینه ها صرف دستتمزد نیروی انسانی برای قالب ریزی  میشد. این در حالی است که امروزه با خرید قالب ساختمانی لارج پنل این امر به سهولت انجام می گیرد و نیاز به نیروی انسانی به حداقل می رسد. بنابراین قالب ساختمانی پنل بزرگ یک سازه بسیار مفید و کاربردی در پروژه های ساختمانی به شمار میرود که فرایند ساخت و ساز را تریع می کند.
 ر

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین اخبار مشترک شوید!
این یک واقعیت ثابت شده است که حواس خواننده از این موضوع پرت می شود