در این مقاله قصد داریم، شما را با خرید قالب ساختمانی لارج پنل آشنا کنیم؛ قبل از آن بهتر است با مفاهیم مربوط به آن بیشتر آشنا شوید. امروزه، استفاده از روش های جدید و نوین در پروژه های عمرانی طرفداران بسیاری دارد. یکی از روش های کارآمد و با مزیت های فراوان، استفاده از این سیستم است. بیشتر پروژه های ساخت و ساز مدرن به طور چشمگیری راغب به خرید و استفاده از آن هستند و از جایگزین های سیستم قالب مدولار محسوب می شوند. از جمله: پروژه های ساخت و ساز تونل، فرودگاه ها، سدهای بزرگ آب، دال ها، راه پله های ساختمان های مسکونی و تجاری. در ادامه با ما همراه باشید تا با فرایند خرید نوع لارج پنل بیشتر بدانید.

فهرست مطالب

درخواست مشاوره رایگان

  قالب لارج پنل چیست؟

  سیستم قالب لارج پنل (large Panel System)، تحول عظیمی در صنعت ساخت و ساز محسوب می شود؛ این نوع از صفحات بزرگ با ابعاد متنوع ساخته می شود. هر چه میزان ابعاد لارج پنل با دقت بیشتری تعیین شود، با کمتر شدن میزان خطا، استحکام سازه بتنی افزایش خواهد یافت. آنها معمولا با پلیمرهای مستحکم و با کیفیتی که در برابر فشار بتن مقاوم بوده و مواد تشکیل دهنده بتن به آن ها نمی چسبد، تولید می شوند.

  در فرایند استفاده ، برخلاف سایر روش های بتن ریزی سنتی که در آن فرایند اجرا در چندین مرحله‌ متناوب انجام می شد، بتن ریزی در یک مرحله صورت می گیرد. به طور حتم، با استفاده از روند ترکیب و تولید بتن سریع تر انجام می گیرد. که با حذف متعلقات قالب بندی بتن، به صورت یکپارچه طراحی و ساخته می شود؛ به همین دلیل، به فرایند مونتاژ و برچیدن (دمونتاژ) زمان گیر نیاز ندارند و سبب افزایش سرعت اجرای پروژه می شوند.

  در اجرا نیازی به استفاده از پشت بندها نیست و به دلیل استفاده از کمترین تعداد بولت ها، استفاده از میان بولت ها نیز حذف می شود. عدم وجود درز به دلیل یکپارچه بودن لارج پنل مزیت بسیار بزرگ آن محسوب می شود. همچنین، می توان درب و پنجره ها را قبل از عملیات بتن ریزی نصب کرد. سهولت و سرعت حمل نقل و جابجایی در بین انواع قالب بتن مثال زدنی است.

  جالب است بدانید، قالب ساختمانی لارج پانل در ابعاد متفاوتی طراحی و ساخته می شود و متناسب با پروژه موردنظر می توان بهترین نوع آن را خریداری کرد. در واقع، نوع لارج پنل با کاهش زمان اجرای پروژه در کنار صرفه جویی در هزینه تمام شده، انتخاب فوق العاده ای محسوب می شود. می توانید بهترین و با کیفیت ترین ها را از مجموعه قالب گستر سپنتا خریداری کنید. کافیست جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره های تماس بگیرید.

  اجزای تشکیل دهنده قالب لارج پنل

  معمولا از بهترین پلیمرهای موجود ساخته می شود؛ از سوی دیگر جنس رویه تشکیل دهنده آن از چوب، فلز یا پلی وود است. مشخصات فنی و اجزای تشکیل دهنده عبارتند از:

  • بولت
  • پاگردها
  • شوتینگ
  • پیچ و مهره
  • براکت (پایه نگهدارنده)
  • جک های شاغول کننده
  • گوه، پین و بست قورباغه ای (کلمپس)

  مزایای قالب لارج پنل

   از قالب های مدرن و پیشرفته ای است که استفاده از آن به دلیل مزیت های بی نظیر و فوق العاده اش، رو به افزایش است. یکپارچگی، مهم ترین ویژگی این سازه ساختمانی به شمار می رود. در حقیقت سطح مسطح و یکپارچه، امکان ایجاد هرگونه درز یا شکافی را در سازه از بین می برد. در نتیجه، کیفیت ساخت به طور قابل توجهی، افزایش پیدا می کند.

  از دیگر فواید استفاده این است که، نیاز به پشت بند و متغلقات قالب ریزی را به حداقل می رساند. این ویژگی در تسریع روند اجرا نیز بسیار تأثیرگذار است. زیرا اقدامات ابتدایی برای جاگذاری و اتصال تجهیزات جانبی در هنگام نصب، کاهش چشمگیری پیدا می کند.

  از طرف دیگر، در روش های سنتی معمولا فرایند نصب درها و پنجره ها بعد از آن انجام می گرفت. این در حالی است که، فرصتی را برای مهندسان و کارگران ساختمانی فراهم آورده تا قبل از بتن ریزی، اقدام به نصب در و پنجره کنند. همچنین، از دیگر مزایای انحصاری، حذف کامل میان بولت ها و کاهش تعداد بولت ها در پروژه های ساختمانی است. برخی از مهم ترین مزایای لارج پنل را در ادامه با هم مرور می کنیم:

  • حمل و نقل آسان و ایمن؛
  • افزایش سرعت انجام پروژه؛
  • قابلیت اتصال به مدولار؛
  • حداقل زمان برای مونتاژ و اجرا؛
  • قیمت پایین و مقرون به صرفه؛
  • قابلیت ایجاد بتن نما (بتن اکسپوز)؛
  • حذف هر گونه درز هنگام بتن ریزی؛
  • افزایش استحکام و افزایش ظرفیت تحمل فشار بتن؛
  • بدون نیاز به برچیدن در مراحل مختلف بتن ریزی؛
  • قابلیت اجرا به صورت یک طرفه و دو طرفه با ارتفاع زیاد؛
  • کاربرد در انواع پروژه ها با هر وسعتی و پیچیدگی (کوچک یا بزرگ).

  بی شک، وجود چنین امتیازاتی، خرید لارج پنل را برای انجام موفقیت آمیز پروژه های صنعتی و ساختمانی تضمین خواهد کرد.

  اهمیت خرید قالب لارج پنل

  امروزه به دلیل مزیت های زیاد، در اکثر پروژه ها استفاده می گردد. آنها نقش مهمی در افزایش مقاومت و استحکام ساختمان دارند و هنگام بتن ریزی در تمام دیوارهای خارجی و داخلی استفاده می شوند؛ می توان گفت باعث افزایش تحمل ساختمان در مقابل فشارها و تنش های وارد شده می گردد. با وجود اینکه این نوع، جایگزینی برای سیستم های مدولار به شمار می آید؛ اما، می توان قالب های مدولار را به آن ها متصل کرد.

  به طور کلی، یکپارچه بودن باعث یکدست شدن سازه و حذف هرگونه درز می شود و همین امر علاوه بر اینکه استحکام سازه را افزایش می دهد، نیاز به فرایند نارک کاری را حذف می کند. از سوی دیگر، اتصال و حمل آسان در کنار مونتاژ سریع، سبب می شود هزینه ها کاهش یافته و سرعت انجام کار افزایش پیدا کند؛ همان طور که می دانید، زمان و هزینه دو عنصر مهم در اجرای موفقیت آمیز هر پروژه ای است.

  یکی دیگر از مزایای خرید قالب ساختمانی لارج پنل، محکم بودن و عالی بودن برای اجرای دیوار بتنی اکسپوز (بتن نما) است. از آنجایی که، ملزومات بسیار کمتر از مدولار است و نیازی به گیره خاصی ندارد، پانل ها در کمترین زمان مونتاژ و دمونتاژ می شوند. سازه ساخته شده با استفاده از این نوع، ضمن افزایش هماهنگی و مقاومت سازه شما، از نظر هزینه تفاوت زیادی با نوع مدولار ندارد؛ با توجه به مزیت های فوق العاده آن می تواند، بهترین گزینه در عملیات عمرانی باشد.

  مجموعه سپنتا با ارائه طراحی و تولید مطابق با اهداف و پروژه شما، امکان خرید این محصول را با بالاترین کیفیت و کمترن هزینه فراهم کرده است. می توانید با استفاده از فرم درخواست مشاوره رایگان در قسمت بالای صفحه، با ما در ارتباط باشید. بعد از ثبت درخواست، کارشناسان مجرب ما با شما تماس خواهند گرفت.

  بهترین شرکت خرید قالب لارج پنل

  در حال حاضر، شرکت های زیادی در امر طراحی و تولید این سیستم فعالیت دارند. آنچه این شرکت ها را از هم متمایز می کند، نحوه ارائه خدمات و کیفیت محصول نهایی است؛ در این میان عوامل و ویژگی هایی که سب شده است، مجموعه سپنتا را برای خرید به شما عزیزان پیشنهاد کنیم، عبارتند از:

  • مشاوره رایگان؛
  • در نظر گرفتن تخفیفات ویژه؛
  • متعهد به انجام مفاد قرارداد؛
  • به صرفه ترین قیمت در بازار؛
  • انجام پروژه در کمترین زمان ممکن و بدون تأخیر؛
  • سابقه درخشان 20 ساله در زمینه تولید انواع قالب، داربست و جک ساختمانی.

  شرکت سپنتا، بهترین شرکت برای خرید لارج پنل و تأمین نیاز شما مطابق با اهداف پروژه های عمرانی به شمار می رود. شما می توانید برای خرید همین الان با شماره 09121270967 تماس بگیرید و خریدی آسان و مطمئن را تجربه کنید. 

  کاربرد قالب لارج پنل

  سازه‌ های تونلی و پل ‌ها مهم ترین پروژه های ساخت و ساز هستند که ساخت آن ها پیوسته در حال افزایش است. تونل ها و پل ها، از کوه ها و رودها عبور می کنند، فاصله ها را کاهش می دهند، اختلاف سطح در ارتفاعات را حذف می کنند و در نهایت، چهارراه ها و تقاطع ها را از بین می برند. در عین حال، ساخت تونل ها نیاز به تجهیزات سازه ای خاصی دارد. بنابراین، خرید برای پروژه های ساخت و ساز عظیم مانند ساخت تونل ها و پل ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

  در واقع، از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت استفاده در پروژه های خاص می باشد که سبب می شود تنها در یک مرحله قالب ریزی بتن را انجام داد؛ در نتیجه، با آماده شدن دیوارهای داخلی و خارجی، فقط پیاده سازی سقف (با توجه به نوع پروژه) باقی خواهد ماند.

  در واقع، بهترین گزینه جهت یکپارچه سازی و هماهنگی قسمت های مختلف در سازه شما می باشد. خوشبختانه، امکان استفاده از این نوع در تمام پروژه های کوچک و بزرگ، اعم از ساخت انواع اماکن مانند مدارس، هتل ها، سدها، نیروگاه ها، تونل ها و… وجود دارد.

  بدین ترتیب تمام کسانی که می خواهند سازه ای با کیفیت فوق العاده و مقاومت بسیار و همچنین، هزینه مناسب را پیاده سازی و اجرا کنند، به راحتی می توانند استفاده نمایند؛ مزیت های خاص آن سبب شده است تا در تمام پروژه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

  نکات مهم در خرید قالب لارج پنل

   باید متناسب با نیازها و اهداف ساختمانی انجام شود. در واقع، خرید باید مطابق با ویژگی ها و مشخصات سازه شما صورت گیرد. این موضوعی است که توسط مهندس سازه تشخیص داده می شود و باید نهایت دقت در این خصوص اعمال گردد. البته، می توانید با درخواست کارشناس، نیازسنجی سازه خود را به تیم سپنتا سپرده و بهترین نوع را برای خرید انتخاب کنید. فراموش نکنید، ضخامت، طول و عرض صفحات باید با توجه به نیاز سازه محاسبه شود.

  از مهم ترین و اصولی ترین نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کرد، این است که همزمان باید تمهیداتی را به منظور پیشگیری از ترک خوردگی در نظر گرفت. به این علت که پس از گذشت مدت زمانی به دلیل شرایط جوی دچار تغییرات شیمیایی می شوند و این امر ممکن است، منجر به ترک خوردگی و کاهش کارایی آن ها منجر شود.

  از این رو، نیاز است همزمان با خرید قالب ساختمانی لارج پنل، به خرید لوله های آب خنک نیز اقدام کنید. این لوله ها با قرار گرفتن در بین قالب ها به واسطه جریان عبور آب در داخل خود، میزان دما را کاهش می دهند؛ در نتیجه، احتمال ترک خوردگی به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

  طراحی و اجرای قالب لارج پنل

  طراحی دقیق پانل ها، میزان بروز خطا را کاهش می دهد و مقاومت سازه نهایی را افزایش خواهد داد. برای طراحی، پس از ثبت درخواست مشاوره و کارشناسی، تیم سپنتا با شما تماس خواهند گرفت. در جلسه ای که با حضور مهندسین مجموعه با شما (صاحبان پروژه یا پیمانکاران و …) ترتیب داده می شود، براساس طرح ها و نقشه های مهندسی پروژه موردنظر، طرح اولیه ارائه می شود. بعد از تأیید طرح، متن قرارداد تنظیم و به امضای دو طرف خواهد رسید.

  مهندسین و متخصصان با تجربه سپنتا، با ابزارها و تکنولوژی های دقیق، با کیفیت ترین صفحات را در ابعاد مناسب طراحی و تولید می کنند. به یاد داشته باشید، بعد از بتن ریزی دیوارها، قالب ها جدا می شوند و بعد از اتمام سقف، با استفاده از چرثقیل به طبقه بالاتر منتقل می شوند تا دیوارهای جدید بتن ریزی شوند.

  قیمت خرید قالب لارج پنل

  اگرچه قیمت این سیستم تفاوت چندانی با مدولار ندارد؛ اما، استفاده از این سیستم با توجه به سرعت اجرای بالا، کیفیت بالای بتن و همچنین، حذف تسمه میانی و سایر متعلقات، قیمت تمام شده و هزینه انجام پروژه را کاهش می دهد و ترجیح اغلب صاحبان پروژه و پیمانکاران می باشد.

  عوامل متعددی در قیمت خرید مؤثرند؛ از جمله کیفیت پلیمر به کار رفته در ساخت آن، ابعاد صفحات یا پنل به کار رفته، شیوه ساخت و طراحی؛ به طور کلی، هر چه اندازه و ابعاد آن بزرگتر باشد و در طراحی آن دقت بیشتری به کار رود، قیمت آن بیشتر خواهد بود. شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها و همچنین، برای خرید با شماره 09121270967  تماس حاصل فرمایید.

  تفاوت لارج پنل با قالب تونل فرم

  لارج پنل بسیار به قالب تونل فرم شباهت دارد؛ تفاوت اصلی با تونل فرم در این است که بتن ریزی تنها برای دیوارها (داخلی و خارجی) و در یک مرحله انجام می شود. پس از اجرای بتن ریزی دیوارها، پیمانکار یا مهندس سازه به صلاحدید خود تصمیم خواهد گرفت سقف را با روش مناسب مانند روش های مدولار و یا سبک سقف اجرا کند. 

  کلام آخر

  خرید قالب ساختمانی لارج پنل به عنوان انتخاب هوشمندانه موفقیت در اهداف ساخت و ساز و طراحی سازه را با کاهش هزینه های همراه خواهد کرد. در انواع سنتی، بخش عظیمی از هزینه ها صرف دستمزد نیروی انسانی می شد؛ این در حالی است که امروزه با خرید قالب ساختمانی لارج پنل این امر به سهولت انجام می گیرد و نیروی انسانی مورد نیاز به حداقل می رسد. بنابراین، یکی از تجهیزات بسیار مفید و کاربردی در پروژه های ساختمانی به شمار می رود که فرایند ساخت و ساز را تسریع می کند.

  برای خرید بهترین و با کیفیت ترین ، شرکت قالب گستر سپنتا با تیمی از افراد متخصص در کنار شماست تا بتوانید به نتایج دلخواه خود برسید. همچنین، این شرکت در زمینه تولید، فروش و اجاره انواع قالب فلزی بتن، قالب مدولار، قالب لغزنده، قالب دیوار، داربست مثلثی، کلیه متعلقات قالب بندی و جک سقفی خدمات خود را در جهت تأمین رضایت شما ارائه می دهد.

   

   ر

  33 دیدگاه

  1. فکری

   قالب لارج پنل رو هیچ کسی نداره فعلا شما موجود دارید

   1. Amir_MaSepanta

    بله در انبار موجوده لطفا تماس بگیرید

  2. صبوری

   سلام ممنونم واقعا از مشاوره رایگانتون

  3. حسنی

   سلام لیست قیمت قالبتون رو میخوام

  4. امیری

   میتونید کارشناس ارسال کنید

  5. صبوری

   چقدر عالی بود کامل فهمیدم

  6. جراح

   چقدر عالی بود مطلبتون

  7. محسن

   میتونیم حضوری بیام کارخونتون

  8. احسان

   قیمت امروز قالب لارچ پنل رو لطف میکنید بگید بهم

  9. رضوی

   ممنونم از تولید این محتوا

  10. حداد

   مطالب خوب و مفید بود

  11. خدایی

   کیفیت قالب ها عالی هستش
   من از نزدیک دیدم داخل پروژه آزادگان

   1. Amir_MaSepanta

    ممنون از شما نظر لطفتونه

  12. علامه

   چه قالب خوبی این لارج پنل

  13. حسنی

   ممنونم از محتوا

  14. پدرام

   من زنگ زدم به شمارتون پاسخگو نبودید

   1. Amir_MaSepanta

    عذرخواهی میکنم دوباره تماس بگیرید

  15. بابک

   مرسی واقعا خوش برخوردن

   1. Amir_MaSepanta

    نظر لطفتونه

  16. غریبی

   چقدر ساخت قالب زمان میبره

   1. Amir_MaSepanta

    بستگی به پروژه داره

  17. مهدی زاده

   با این روش یه ساختمان ده طبقه در طی چه بازه زمانی ساخته خواهد شد؟

   1. Amir_MaSepanta

    نیاز به کارشناسی داره

  18. رضا

   خفن بود داداش

  19. امین

   خب توضیح دادی مرسی

  20. فرهودی

   دمت گرم متوحه شدم

  21. احمد

   خیلی جالب بود

  22. احمد

   خیلی جالب بود اقااا

  23. علی

   خیلی تعصیر گزاربود

  24. امیر

   مرسب ک وقت گزاشتیی

  یک پاسخ یا نظر بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button