خرید قالب ساختمان

در این پست قصد داریم در مورد خرید قالب ساختمان و مزایای استفاده از آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید و به خواندن ادامه دهید تا بدانید چرا خرید قالب ممکن است بهترین گزینه باشد.

 

هدف از خرید قالب ساختمان چیست؟

قالب بندی به عنوان سازه موقتی تعریف می شود که هدف آن ایجاد پشتیبانی و مهار بتن تازه است تا زمانی که بتواند خود را نگه دارد. در حقیقت مهمترین کار قالب ساختمانی این است که بتن را به شکل و اندازه دلخواه قالب می زند و موقعیت و تراز آن را کنترل می کند. در گذشته، بتن ریزی به روش دستی انجام می شد اما امروزه  با خرید قالب ساختمان، این کار با راحتی بیشتری انجام می گیرد.

 

خرید قالب ساختمان

ضرورت خرید قالب ساختمان

توسعه قالب ها موازی با رشد ساخت و ساز بتن در سراسر جهان است. پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و محدودیت فضا راه را برای ساخت ساختمان های بلندمرتبه هموار می کند. این در حالی است که در گذشته، خرید قالب ساختمان به سادگی اکنون نبود. نیروی انسانی بسیار زیادی جهت انجام عملیات بتن ریزی به کار گرفته می شدند. به مرور زمان و همراه با پیدایش و اختراع ماشین آلات و تکنیک های جدید، عملیات بتن ریزی نیز با استفاده از قالب بتن آماده، به سهولت بیشتری صورت می گیرد.

 

خرید انواع قالب ساختمان

در هنگام خرید قالب ساختمان به این نکته توجه داشته باشید که دو نوع اصلی قالب وجود دارد: معمولی و مهندسی.

قالب بتن معمولی از چوب و قالب بتن مهندسی شده از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شود. البته گاهی اوقات قالب بتن مهندسی شده می تواند از پلاستیک نیز ساخته شود، اما کمتر رایج است. قالب‌های معمولی عمدتا در محل ساخته می‌شوند، در حالی که قالب‌های مهندسی پیش‌ساخته یا در جای دیگری ساخته می‌شوند و سپس به محل کار منتقل می‌شوند. قالب های معمولی معمولا هزینه های اولیه کمتری دارند، اما استفاده از قالب های مهندسی شده، به ویژه برای پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ، مزایای زیادی دارد. در زیر به هفت مورد از مزایای خرید قالب ساختمان از نوع مهندسی اشاره می شود.

 

خرید قالب ساختمان

1. خرید قالب ساختمان مهندسی شده بادوام تر است.

قالب ساختمان مهندسی شده به دلیل تغییر در محیط و دما مانند چوب تاب نمی خورد و پوسیده نمی شود. این بدان معنی است که می توانید اطمینان داشته باشید که در زمان ریختن و گیرش بتن در صورت نیاز در جای خود باقی می ماند. همچنین به این معنی است که شما نگران شرایط آب و هوایی که بر عملکرد آن تأثیر می گذارد نخواهید بود.

 

2. خرید قالب ساختمان مهندسی شده، قابلیت استفاده مجدد دارد.

به دلیل دوام، قالب بتن مهندسی شده می تواند بارها و بارها، مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که بتن گیر کرد، می توان آن را حذف کرد و برای جنبه دیگری از همان پروژه استفاده نمود یا حتی برای یک پروژه جدید تغییر کاربری داد. این در حالی است که قالب های چوبی را  می توان تنها در موارد محدودی مورد استفاده قرار داد.

 

3. خرید قالب ساختمان مهندسی مقرون به صرفه است

اگر چه هزینه اولیه خرید قالب ساختمان مهندسی ممکن است کمی گران به نظر برسد اما از آنجایی که می‌توان آنها را بارها استفاده کرد، یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه خواهند بود.شکل ‌ها، اندازه ‌ها و پیکربندی‌ های بی‌ شماری از قالب ‌های مهندسی شده در بازار وجود دارد که مطابق با پروژه شما هستند.

 

4. قالب ساختمان مهندسی شده را می توان به ارزش بالا دوباره فروخت.

قالب های بتن فولادی و آلومینیومی ارزش خود را به خوبی حفظ می کنند و فروش آنها زمانی که دیگر به آنها نیاز ندارید یک تصمیم مالی عالی است. آگاهی از اینکه می‌توانید پس از تکمیل پروژه آن را مجدداً بفروشید، ممکن است برخی از نگرانی ‌های شما را در مورد هزینه اولیه کاهش دهد.  جالب است بدانید که بازار فروش مجدد بسیار خوبی برای انواع قالب های بتن مهندسی وجود دارد!

 

5. خرید قالب ساختمان مهندسی باعث افزایش سرعت ساخت و ساز می شود.

قالب مهندسی شده برای حداکثر کارایی طراحی شده است. از آنجایی که در محل ساخته نمی شود، به محض رسیدن به منطقه پروژه آماده استفاده است. هنگامی که آن را در جای خود قرار دادید، فرآیند استفاده از آن بسیار ساده و آسان است. در نتیجه روند ساخت و ساز با سرعت بیشتری انجام می گیرد و دیگر نیازی به اتلاف وقت جهت قالب ریزی سنتی نیست.

 

6. قالب ساختمان ضد حریق است.

یکی دیگر از مزایای خرید قالب ساختمان این است که این نوع قالب ها ضد حریق هستند. اگر قالب باید برای هر دوره زمانی در حین گیرش بتن یا قبل و بعد از شروع پروژه بدون مراقبت رها شود؛  شما لازم نیست نگران خطرات آتش سوزی باشید.

 

7. تحویل راحت به محل ساخت و ساز پس از عملیات خرید قالب ساختمان

هنگام خرید قالب های بتنی، می تواند اطمینان خاطر داشته باشید که به محل کار تحویل داده می شوند. نمایندگان فروش در اسرع وقت، سفارش شما را به محل مورد نظر ارسال می کنند. دقت داشته باشید که برخی از فرم ‌ها مونتاژ شده می‌رسند، در حالی که برخی دیگر آماده مونتاژ می‌شوند و می‌توانند به سرعت کنار هم قرار گیرند.

 

خرید قالب ساختمان

نتیجه گیری

هنگامی که صحبت از خرید قالب ساختمان می شود، بیش از چند عامل وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. حتما نکات و اطلاعات اینجا را در ذهن داشته باشید تا تصمیم درست بگیرید. در درازمدت، خرید قالب های بتنی احتمالاً منطقی ترین خواهد بود. بدون تردید در هر پروژه ساختمانی، هدف، صرف هزینه کمتر و در عین حال کسب نتایج بیشتر است. با این حال، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که هزینه پرداختی شما در هنگام خرید قالب ساختمان در طولانی مدت به یک سرمایه گذاری عاقلانه تبدیل خواهد شد زیرا این قالب ها به دفعات زیاد مورد استفاده مجدد قرار می گیرند. ساخت قالب های بتنی به روش سنتی اغلب پرهزینه و زمان بر است. یک گزینه بهتر ممکن است خرید قالب به صورت بتنی یا قالب فولادی باشد. با این حال، قبل از خرید هر چیزی، مهم است که چند فاکتور فوق را  در نظر بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


شركت قالب گستر سپنتا فعاليت خود را از اواسط دهه 80در زمینه اجراي پروژهاي عمراني اغاز نمود ودر اوايل دهه90 کارخانه تولید ملزومات ساختمانی با ظرفیت های لازم را ایجاد و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده انواع قالب های فلزی بتن  در صنعت ساختمان با زیر بنای لازم و وسیع را دارا میباشد به گونه ای که علاوه بر تولید برای بازار داخل ایران قادر به صادرات به کشور های همسایه با هر ظرفیتی نیز میباشد.

آخرین مقالات


خرید جک سقفی

خرید جک سقفی

تماس