خرید قالب ساختمانی لارج پنل

خرید قالب ساختمانی لارج پنل، موضوع این مقاله است. می خواهیم بررسی کنیم که این قالب ها چه نقشی در ساختمان سازی دارند و چرا خرید آنها ضرورت دارد. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

قالب ساختمانی لارج پنل چیست؟

بر خلاف سایر روش های بتن ریزی سنتی که فراین اجرا در چندین مرحله متناوب انجام می شد، امروزه با شکل گیری قالب ساختمانی پنل برگ، بتن ریزی در یک مرحله انجام می گیرد. به طور حتم با استفاده از قالب بتن ریزی پنل لارج، روند ترکیب و تولید بتن سریعتر انجام می گیرد. بیشتر پروژه های ساخت و ساز مدرن به طور چشمگیری راغب به خرید قالب ساختمانی لارج پنل و استفاده از آن هستند. از جمله: پروزه های ساخت و ساز تونل، فرودگاه ها، سد های بزرگ آب، دال ها و راه پله های ساختمان های مسکونی و تجاری. جالب است بدانید که قالب ساختمانی لارج پنل ابعاد متفاوتی دارند و متناسب با پروژه مورد نظر خریداری می شوند.

 

آنچه که باید در مورد خرید قالب ساختمانی لارج پنل بدانید

از مهمترین و اصولی ترین نکاتی که به هنگام خرید قالب ساختمانی لارج پنل باید بدانید، این است که می بایست تمهیداتی به منظور عدم ترک خوردگی قالب ها نیز در نظر گرفته شود. به عبارت ساده تر پس از گذشت مدت زمانی قالب ها به دلیل شرایط جوی دچار تغییرات شیمیایی می شوند و چه بسا به ترک خوردگی و کاهش کارایی آنها منجر شود. از این رو نیاز است همزمان با خرید قالب ساختمانی لارج پنل، اقدام به خرید لوله های اب خنک نیز نمود. این لوله ها با قرار گرفتن در بین قالب ها به واسطه جریان عبود آب در داخل خود، میزان دما را کاهش می دهند. در نتیجه احتمال ترک خوردگی قالب ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

نکته: خرید قالب ساختمانی لارج پنل متناسب با اهداف ساختمانی متنوع و گسترده انجام می گیرد. به همین دلیل خرید آنها باید مطابق با ویژگی ها و مشخصات سازه باشد.  این موضوعی است که توسط مهندس سازه تشخیص داده می شود و می بایست نهایت دقت در این باره اعمال گردد.

 

خرید قالب ساختمانی لارج پنل

 

سیستم قالب ساختمانی پانل لارج شبیه سیستم قالب تونل است

در قالب پانل بزرگ کلیه دیوارهای داخلی و خارجی به صورت یک پله بتن ریزی شده در نظر گرفته می شوند. از آنجایی که سازه کل، جامد بوده و باعث ایجاد تنش بیشتر در ساختمان در برابر بارهای جانبی می شود، خرید قالب ساختمانی لارج پنل می تواند سیستم ساختمانی مناسبی را ایجاد کند و استحکام بیشتری ایجاد نماید. پس از اجرای دیوارهای یک طبقه، پیمانکار به صلاحدید خود سقف را به روش های مدولار و سبک سقف اجرا می کند. در این سیستم قالب ها برای دیوارها به صورت جامد ساخته می شوند.

 

مزایای خرید قالب ساختمانی لارج پنل

یکی از مزایای هم خرید قالب ساختمانی لارج پنل، محکم بودن و عالی بودن برای اجرای دیوار بتنی اکسپوز است و از آنجایی که لوازم قالب بسیار کمتر از قالب مدولار است و نیازی به گیره خاصی ندارد، پانل ها در کمترین زمان بسته و باز می شوند و همچنین قالب توسط یک قلاب روی قالب به سرعت حمل می شود.

 

قیمت خرید قالب ساختمانی لارج پنل

اگرچه قیمت سیستم قالب بندی پانل بزرگ بیشتر از قالب بتن مدولار می باشد، اما استفاده از این سیستم با توجه به سرعت عمل بالا، کیفیت بالای بتن و همچنین حذف تسمه میانی و سایر متعلقات، هزینه قیمت را کاهش می دهد.

 

قالب ساختمانی لارج پنل و پانل های بزرگ مدولار و فرم تونل

با خرید قالب ساختمانی لارج پانل می توان بر اساس پلان بازکن ها، چهارچوب درب ها و پنجره ها را آماده کرد و برای تسهیل بتن ریزی یک شوتینگ مخصوص روی قالب نصب می شود. وزن پانل ها در طراحی پانل های بزرگ مدولار کاهش می یابد. وزن پنل بزرگ مدولار حدود 55 کیلوگرم است. این سیستم با این تفاوت که فقط دیوارهایی وجود دارد که بتن ریزی می شوند مشابه سیستم فرم تونل است. در این سیستم کلیه دیوارهای داخلی و خارجی به طور همزمان بتن ریزی شده و سازه کل دارای حالت یکپارچه می باشد که باعث می شود ساختمان تنش های بیشتری را در برابر بارهای جانبی تحمل کند و به عنوان یکی از سیستم های ساختمانی مطلوب به شمار می رود. پس از اجرای دیوار های یک طبقه، پیمانکار سقف را بنا به صلاحدید خود با روش های مدولار، سقف سبک و غیره اجرا می کند. در این سیستم قالب برای هر یک از دیوارهای ساختمان به صورت یکپارچه ساخته می شود.

 

خرید قالب ساختمانی لارج پنل

 

دلایل اهمیت روزافزون خرید قالب ساختمانی لارج پنل

ساخت تونل رونق جهانی را تجربه می کند. سازه‌ های تونلی و پل ‌ها مهم‌ترین پروژه های ساخت و سااز هستند و هر روزه شاهد افزایش ساهخت و ساز در این زمینه هستیم.  آنها از کوه ها و آب عبور می کنند، فاصله ها را کاهش می دهند، از انحراف اجتناب می کنند، اختلاف سطح در ارتفاعات را حذف می کنند و چهارراه ها و تقاطع ها را از بین می برند. در عین حال، ساخت تونل ها نیاز به تجهیزات سازه ای خاصی از جمله قالب پنا بزرگ دارد. بنابراین خرید قالب ساختمانی لارج پنل در پروژه های ساخت و ساز عظیم مانند ساخت تونل ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

 

نتیجه گیری

بتن به عنوان یک مصالح ساختمانی، تعریفی اساسی از انواع سیستماتیک ساخت و ساز در ساخت پروژه های ساختمانی  را امکان پذیر کرد. متعاقباً خرید قالب ساختمانی لارج پنل به عنوان روش بهبود یافته بیشتر برای موفقیت در اهداف ساخت و ساز و ترکیب بتند، طراحی سازه را با  کاهش هزینه های سرمایه گذاری همراه کرد. در قالب هاب سنتی، بخش عظیمی از هزینه ها صرف دستتمزد نیروی انسانی برای قالب ریزی  میشد. این در حالی است که امروزه با خرید قالب ساختمانی لارج پنل این امر به سهولت انجام می گیرد و نیاز به نیروی انسانی به حداقل می رسد. بنابراین قالب ساختمانی پنل بزرگ یک سازه بسیار مفید و کاربردی در پروژه های ساختمانی به شمار میرود که فرایند ساخت و ساز را تریع می کند.

 

 

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


شركت قالب گستر سپنتا فعاليت خود را از اواسط دهه 80در زمینه اجراي پروژهاي عمراني اغاز نمود ودر اوايل دهه90 کارخانه تولید ملزومات ساختمانی با ظرفیت های لازم را ایجاد و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده انواع قالب های فلزی بتن  در صنعت ساختمان با زیر بنای لازم و وسیع را دارا میباشد به گونه ای که علاوه بر تولید برای بازار داخل ایران قادر به صادرات به کشور های همسایه با هر ظرفیتی نیز میباشد.

آخرین مقالات


خرید جک سقفی

خرید جک سقفی

تماس